Facebook Google+ Twitter

Anna Komorowska weźmie udział w kongresie Przeciwdziałania Przemocy Szkolnej

W najbliższą środę, 15 września 2010 w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się Europejski Kongres Przeciwdziałania Przemocy Szkolnej, w którym udział zapowiedziała małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska.

 / Fot. Kancelaria PrezydentaKonferencja organizowana jest w ramach programu społecznego "Szkoła bez przemocy", prowadzonego przez 18 dzienników regionalnych dwóch grup wydawniczych: Mediów Regionalnych i Polskapresse oraz Fundacji Orange. Od 2009 r. do grona organizatorów dołączył Partner Programu – Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Program społeczny "Szkoła bez przemocy" już od ponad czterech lat wspiera społeczności szkolne w przeciwdziałaniu przemocy. Organizatorzy współpracują z władzami krajowymi i lokalnymi, prowadzą badania i publikują raporty, a także organizują debaty, aby zwiększyć społeczną świadomość problemu przemocy szkolnej. / Fot. Patryk Korzeniecki, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tomasz_Majewski_2008.jpg&filetimestamp=20081113112344

Celem jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.

Ambasadorem Programu jest Tomasza Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

 / Fot. Kancelaria PrezydentaCelem konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy europejskimi naukowcami, praktykami, działaczami społecznymi oraz politykami. W konferencji udział wezmą m.in. prof. Dan Olweus (Norwegia), Bob van der Meer (Holandia), prof. Eric Debarbieux (Francja)–światowej sławy eksperci ds. przemocy szkolnej, Marek Michalak–Rzecznik Praw Dziecka, prof. Adam Frączek-Uniwerystet Warszawski, dr Anna Piekarska-Uniwersytet Warszawski, Stanislav Raunguelov-Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury, Rumunia.

W programiekonferencji znalazły się: prezentacja badań, wykłady, panel dyskusyjny i warsztaty.

Wraz z nowym rokiem szkolnym rusza piąta edycja "Szkoły bez przemocy". Honorowym Patronem Programu został Prezydent RP Bronisław Komorowski. Głównym przesłaniem tej edycji jest 8. punkt Kodeksu Szkoły bez Przemocy: "Rodzice są z nami".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie
  • Nie
  • 15.09.2010 23:02

Pani Aniu PROSZĘ przeciwdziałanie przemocy zacząć od prokuratorów i sędziów a zwłaszcza Malborskich i od europosła z Malborka. Oni swoimi poczynaniami wspierają przemoc i dają bezkarność "damskim bokserom" a ich rodziny wręcz oskarżają lub lub z żon próbują robić głupie.Nie ma gdzie się udać po pomoc bo europoseł (ich koleś) jest w euro od przemocy. Odwracają sprawy lub wręcz wywalają dowody z akt. Dlaczego????/ tak działają? jaki mają w tym interes? żeby niszczyć rodziny a nie łączyć??????? Według nich jak kobieta nie ucieka z dziećmi z domu pod most to jest Masochistką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.