Facebook Google+ Twitter

Anna Lutosławska - Jaworska i jej "Skojarzenia" w Ostrowcu Świętokrzyskim

Znana aktorka i pisarka, Anna Lutosławska - Jaworska spotkała się 17 czerwca 2014 roku z miłośnikami swoich talentów w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Anna Lutosławska - Jaworska w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakAnna Lutosławska - Jaworska, aktorka przede wszystkim teatralna (związana ze scenami Krakowa i Wrocławia), a przez szeroką publiczność zapamiętana z kultowej sceny w serialu "Czterej pancerni i pies", w której Gustlik (Franciszek Pieczka) usiłuje zjeść jajko, a ostatnio pojawiająca się w roli matki Elżbiety Bosak (Danuta Stenka) w serialu "Lekarze" została niedawno uhonorowana nagrodą im. Ireny Solskiej za całokształt twórczości artystycznej i istotny wkład w rozwój sztuki aktorskiej. Nagrodę od 2011 roku przyznaje zarząd polskiej sekcji IATC/AICT (Klubu Krytyki Teatralnej). Przed Lutosławską jej laureatkami zostały: Danuta Szaflarska, Nina Andrycz i Emilia Krakowska. Wręczenie nagrody nastąpi we wrześniu bieżącego roku. Jednakowoż nie dorobek teatralno - filmowy stanowił oś spotkania artystki z publicznością w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Spotkanie z Anną Lutosławską - Jaworską prowadził Norbert Zięba. / Fot. Krzysztof KrzakAnna Lutosławska - Jaworska przyjechała do miasta nad Kamienną, w którym ma wielu przyjaciół z czasów, gdy prowadziła tu warsztaty mistrzowskie dla członków teatru prowadzonego przez Elżbietę Baran, obecną dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, by wziąć udział w XI Ogólnopolskim Święcie Wolnych Książek - Bookcrossing. Jest bowiem ona także pisarką. Na przestrzeni 10 lat napisała kilka książek z "Pamiętnikiem psa Aresa", "opowieściami biblijnymi", "Kwiaty też zasypiają" czy zbiorem wierszy "Dla Ciebie..." na czele. Ostatnim jak do tej pory utworem Lutosławskiej - Jaworskiej jest Najnowsza książka Anny Lutosławskiej - Jaworskiej. / Fot. Krzysztof Krzakksiążka "Skojarzenia. Zapisane w brulionie" wydana w lutym 2014 roku przez krakowskie Wydawnictwo WAM. I o niej głównie toczyła się rozmowa podczas sympatycznego wieczoru autorskiego w Galerii Fotografii. Pisząca aktorka wspominała, że początkowo maszynopis książki (po dwóch latach pracy twórczej) zaniosła do Wydawnictwa Literackiego, ale tam dość długo zastanawiano się, czy ją wydać, potem zgubiono jej pokaźny fragment, by w końcu stwierdzić, że wspomnienia aktorki, która nie pojawia się w prasie plotkarskiej nie sprzedadzą się i będą tylko zalegać półki księgarń i magazynów wydawniczych. Wówczas autorka skierował swe kroki do Wydawnictwa WAM Ojców Jezuitów, gdzie dość szybko podjęto decyzję o publikacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pamiętam aktorkę z przypomnianej sceny z filmu. Potem zniknęła mi z oczu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.