Facebook Google+ Twitter

Anna Maria Jopek w Teatrze Studio

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-02 10:25

24-26 października 2012 Anna Maria Jopek i Makoto Ozone wystąpią w Teatrze Studio z trzema wyjątkowymi koncertami „HAIKU”.

 / Fot. plakatPo licznych wspólnych koncertach w Japonii także i polska publiczność będzie mogła wysłuchać wersji koncertowych utworów z płyty HAIKU. Jak zapowiadają artyści, czeka nas unikatowa muzyczna przygoda, podczas której publiczność będzie mogła doświadczyć mariażu słowiańskiej ekspresji z japońskim zen.

Album HAIKU to próba odnalezienia wspólnego zbioru dla tradycji muzyki polskiej i japońskiej. Projekt nagrany i firmowany wspólnie z najwybitniejszym japońskim artystą jazzowym, pianistą Makoto Ozone. Gościnnie na bambusowych fletach artysta teatru Kabuki: Tomohiro Fukuhara. Wśród utworów kompozycje premierowe. Album audiofilsko nagrany i zgrany przez Tadeusza Mieczkowskiego w warszawskim studiu Sound and More. AMJ była na trasach w Japonii już sześciokrotnie, grając w najważniejszych salach całego kraju. Album Haiku uzyskał status platynowej płyty.

"Moja Japonia zaczyna się na strychu żoliborskiego domu, gdzie się wychowałam.
Rodzice - wędrowni artyści - składowali tam pamiątki z koncertów. W czasach, kiedy niewielu z nas podróżowało, w ciemnej komunie mojego dzieciństwa, Rodzice - złote ptaki - mogli docierać do odległych zakątków świata, szczerze wyśpiewując wielkość polskiej muzyki ludowej. Najpiękniejszymi przedmiotami strychu mej pamięci są wachlarz z malowanymi ręcznie kwiatami i porcelanowa lalka w czerwono-złotym jedwabnym kimonie - z Japonii. Godzinami mogłam ich dotykać i studiować detale.

W moim ówczesnym rankingu był to estetyczny absolut. Czułam, że i lalka i wachlarz pochodzą z lepszego świata. Ze świata dbałości o piękno, podczas gdy ja pochodziłam ze świata niedbalstwa i brzydoty. Od tamtej chwili marzenie o Japonii rosło we mnie tak mocno jak pragnienie wolności".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.