Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13381 miejsce

Anna Politkowska - pamiętamy

Minął już rok od tragicznej śmierci dziennikarki Anny Politkowskiej. Dla upamiętnienia tej rocznicy Komitet Wolny Kaukaz zorganizował demonstrację przed Konsulatem Rosyjskim w Krakowie.

Anna Politkowska (1958-2006) - niezależna rosyjska dziennikarka, pisarka i obrończyni praw człowieka. Zasłynęła jako autorka reportaży o ogarniętej wojną Czeczenii. Spod jej pióra wyszły m.in. "Druga wojna czeczeńska" i "Rosja Putina".

Odważna, bezkompromisowa, niepokorna. Nie przestraszyła się ani czeczeńskich terrorystów ani bandytów z wojsk federalnych. Podróżując po Czeczenii narażała własne życie, aby świat mógł poznać prawdziwe oblicze konfliktu na Kaukazie. Wielokrotnie informowała opinię publiczną o okrucieństwach mających miejsce w zakładanych przez rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych obozach filtracyjnych. Jej głos został usłyszany, ale za swoją działalność zapłaciła najwyższą cenę. 7 października 2006 r. została zamordowana przez nieznanych sprawców.

Pamiętamy


Komitet Wolny Kaukaz / Fot. Natalia ŁachDemonstracja przed Konsulatem Rosyjskim / Fot. Natalia Łach


8 października o godz. 17.00 w krakowskiej Kawiarni Naukowej przy ul. Jakuba 29-30 odbędzie się pokaz filmów zorganizowany przez Komitet Wolny Kaukaz.

Wstęp: 2 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.