Facebook Google+ Twitter

Anna Seweryn wciąż czeka na dawcę szpiku

Pomimo, że w światowym rejestrze dawców szpiku kostnego znajduje się około 13 milionów osób, lekarze wciąż nie mogą znaleźć odpowiedniego, który byłby zgodny ze szpikiem Anny Seweryn.

 / Fot. http://www.dkms.pl/choose.html"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi,bo chwila,która trwa może być najpiękniejszą ze wszystkich chwil" - to motto życiowe studentki Akademii Wychowania Fizycznego z Katowic, Anny Seweryn, chorej na białaczkę. Dotychczas nie znaleziono dla niej zgodnego genetycznie szpiku kostnego. Dlatego też w poniedziałek, 8 czerwca, w Akademii Ekonomicznej w Katowicach odbył się "Dzień Dawcy dla Ani", w trakcie którego poszukiwano odpowiedniego dawcy.

Akcja została nagłośniona przez media lokalne, m.in. przez "Dziennik Zachodni". W Katowicach pojawiło się 2296 ochotników w różnym wieku. Bezskutecznie. Wciąż nie ma odpowiedniego dawcy.

Zachęcam do zajrzenia na stronę Fundacji DKMS, gdzie znajduje się Baza Dawców Komórek Macierzystych. Być może ktoś z nas może pomóc Annie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niesamowity był ten tłum w czasie dnia dawcy dla Ani. Ponad 2200 osób, z których większość nigdy by na przystąpienie do banku nie zdecydowała się, gdyby nie.. (właściwie co?) Pewnie jej wiara.
To był prawdziwy zaszczyt w tym uczestniczyć, jakkolwiek patetycznie by to nie zabrzmiało z perspektywy śmierci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety Odeszła, lecz akcja przeprowadzona na uczelni, być może uratuje Innych...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.07.2009 17:02

Obyśmy zdążyli...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.