Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10392 miejsce

Anna Sikora z PiS nie utrzyma immunitetu. Odpowie za znieważenie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-10-11 00:02

Posłanka PiS Anna Sikora startowała do sejmu z okręgu podwarszawskiego, ale nie otrzymała ponownie mandatu. To oznacza, że prokuratura będzie mogła przedstawić jej zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Super Express, 28 października 2010 / Fot. www.se.plW połowie czerwca Prokurator Generalny Andrzej Seremet wysłał marszałkowi sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Annie Sikorze. Nie został on jednak poddany pod głosowanie. Prokuratura chciała postawić Sikorze zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego. Wówczas posłanka twierdziła, że nie zrzeknie się immunitetu, ponieważ policja nie ma żadnych dowodów na obciążenie jej winą.

Wraz z wygaśnięciem mandatu poselskiego wygasł również immunitet, chroniący Annę Sikorę przed postawieniem zarzutów.

Zobacz także: Anna Sikora odwiedziła "Starucha" w areszcie


Chodzi o incydent z października ubiegłego roku, kiedy to policjanci z drogówki zatrzymali posłankę na warszawskim Żoliborzu do kontroli, ponieważ rozmawiała przez telefon komórkowy podczas jazdy. Według relacji funkcjonariuszy, posłanka zaczęła ich obrażać, wymachiwać legitymacją poselską i krzyczeć: "jestem posłem, możecie mnie w d... pocałować" oraz "jeszcze was załatwię".

Sikora w rozmowie z Wiadomościami24 przekonywała, że zeznania policjantów są nieprawdziwe, ponieważ samochód stał zaparkowany, a policjanci byli agresywni i to oni ją obrażali. Posłanka złożyła skargę do Komendanta Głównego Policji i Prokuratora Generalnego. - Nic w tej sprawie się nie rozwinęło. Skarga została umorzona - powiedziała Wiadomościom24.

Ciąg dalszy nastąpi. Będą zarzuty?

- Informacja o nieuzyskaniu mandatu poselskiego przez panią Annę Sikorę na razie jest tylko medialną spekulacją. Prokurator prowadzący sprawę czeka na oficjalne potwierdzenie z sejmu tej informacji - powiedziała Wiadomościom24 Monika Lewandowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Czy Anna Sikora będzie miała postawiony zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego? - Decyzja w tej sprawie należy do prokuratora prowadzącego, który po zapoznaniu z materiałem zadecyduje ostatecznie o postawieniu zarzutów - odpowiada pani rzecznik.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Marcin Kołnierz
  • Marcin Kołnierz
  • 11.10.2011 21:49

mareszcie może będzie z tą pania porządek bo to co wyprawia woła o pomstę do nieba. sąsiad z józefowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 11.10.2011 21:39

Funkcjonariusze którzy ja zatrzymali powinny poszukać sobie innej pracy.I nie dlatego,że zatrzymali posłankę,ale dlatego,że na widok immunitetu "popuścili w gacie".Kiedy posłanka zaczęła im wymachiwać łapami przed nosem i ich straszyć,powinni byli powziąć podejrzenie,że z "kobitką jest coś nie halo"-albo pijana,albo naćpana-(normalny posłem na Sejm RP tak sie nie zachowuje).Dla dobra posłanki powinni byli odwieść ją na pogotowie,zawiadomoć komendanta,a ten marszałka sejmu.A tak co?Wozili sie z babą jak z zaśmierdziałym jajkiem,bo przestraszyli sie immunitetu.Do zwolnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 11.10.2011 15:36

takich je wiyncyj

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 11.10.2011 12:15

Panie Arku a może posadzą ich razem,tak się lubią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy "Staruch" odwiedzi ją w areszcie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyszła kryska na Matyska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.