Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11540 miejsce

Anna "YouYa" Jujka: "Taniec ma dawać przyjemność i radochę"

Anna "YouYa" Jujka w programie "Got To Dance. Tylko taniec" jest jurorką (za kilka dni przystępuje do nagrania kolejnej edycji), na warsztatach tanecznych w Ostrowcu Świętokrzyskim przekazywała młodym tancerzom swoje umiejętności.

Anna YouYa Jujka w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak- Pani Aniu, jak zaczęła się Pani przygoda z tańcem? Skąd takie zainteresowanie?
- Zainteresowanie przyszło niespodziewanie. Córka mojej mamy przyjaciółki chodziła do Pałacu Młodzieży w Warszawie, który był wtedy jednym z niewielu miejsc, gdzie można było tańczyć, i ja raz tam poszłam z nią. I wpadłam jak śliwka w kompot. Chociaż miałam wtedy tylko siedem lat, to już od pierwszych zajęć wiedziałam, że to jest to, co chcę w życiu robić. Zapisałam się też na inne zajęcia, takie jak gimnastyka artystyczna, pływanie synchroniczne. Byłam dzieckiem z ogromną energią. I do tej pory chyba jestem, chociaż już nie dzieckiem… Taniec to był strzał w dziesiątkę!

- Zajmowała się Pani tańcem klasycznym, czy od razu wiedziała, że pójdzie w „nowoczesność”?
- Te zajęcia nazywały się „Podstawy sportu i rekreacji”, zajmowaliśmy się wszystkim: tańczyliśmy „Jezioro łabędzie”, zorbę, jakieś formy nowoczesne. Moimi korzeniami jest taniec jazzowy. Wtedy nie było jeszcze hip – hopu, więc zaczynałam od tańca jazzowego.

- Czy ten właśnie taniec jest Pani najbliższy?
- Nie, najbliższy jest mi hip – hop, bo tym żyję, nie tylko na sali, ale i w życiu, tej muzyki słucham. Natomiast taniec jazzowy i współczesny to moje drugie ja, moja druga wrażliwość.

- Kiedy zaczęła się Pani zajmować trenowaniem innych?
- W wieku osiemnastu - dziewiętnastu lat. Moja trenerka poprosiła mnie o zastępstwo w szkole, gdzie uczyła. To się bardzo spodobało uczniom, więc coraz częściej byłam proszona o zajęcia. Ja mam dobry kontakt z ludźmi, lubię ich, jestem otwarta i tak to szło. Teraz ludzie wcześnie zaczynają uczyć, co nie jest moim zdaniem dobre, bo żeby uczyć, trzeba mieć doświadczenie w tańcu, żeby móc je innym przekazywać. Lepiej niech to nie będzie 16 czy 17 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dzięki, dziewczyny i chłopaki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+10 do szacuna ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie tak ładnie pan prosi. Trójeczka ode mnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyrazem uznania, tyle ile mogę +7

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujący wywiad. Przeczytałam z przyjemnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozmówczyni jest świetną, niezwykle energetyczną osobą, pełną humoru i pozytywnych emocji. Chciałem o tym napisać w zajawce, ale okazał się za krótka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam wrażenie, że odpowiedzi płynęły z serca - podobnie jak pytania:), a ja dzięki temu, poznałam pasje innych ludzi!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.