Facebook Google+ Twitter

Annan: Nie zostawiajcie Afryki samej

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-09-12 23:39

Były sekretarz generalny ONZ apeluje o pomoc dla Czarnego Lądu.

„Bóg potrzebował tygodnia, by stworzyć świat. Nam przez lata nie udało się zreformować Organizacji Narodów Zjednoczonych” - powiedział w Pasawie Kofi Annan, sekreterz generalny ONZ w latach 1997-2006. Zdaniem Annana reformy tej najważniejszej organizacji międzynarodowej, która zrzesza już prawie 200 państw, są pilnie potrzebnie. Bez tego nie da się utrzymać pokoju, ani pomóc najsłabszych krajom.

Kofiemu Annanowi, który pochodzi z Ghany, szczególnie bliski jest los milionów Afrykańczyków żyjących poniżej granicy ubóstwa. Jego zdaniem Afryka potrzebuje „nowej zielonej rewolucji”, która umożliwi rozwój rolnictwa na Czarnym Lądzie i zlikwiduje epidemie głodu. „Nie zostawiajcie Afryki samej” – apelował do Europejczyków Annan. Przypominał on, że w Darfurze (Sudan) ciągle codziennie ginie w wojnie domowej 300 osób. „Suwerenność państw nie jest już tarczą, której mogą używać nieludzkie reżimy, by chronić się przed humanitarnymi interwencjami z zewnątrz. Nie jest również wymówką dla tych, którzy nie chcą nic robić” – podkreślić były sekretarz generalny ONZ.

Wystąpienie Kofiego Annana zainaugurowało w Pasawie (Bawaria) tegoroczny cykl imprez „Ludzie Europy” („Menschen in Europa”). Odbywają się ona od 1996 roku. Jej inicjatorem i głównym organizatorem jest Angelika Diekmann, żona szefa Grupy Wydawniczej Passau, do której należy nasze wydawnictwo. W poprzednich latach w Pasawie gościli m.in. Lech Wałęsa, Michaił Gorbaczow, Vaclav Havel, Henry Kissinger i Helmut Kohl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.