Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

108693 miejsce

Anne Applebaum-Sikorska: Polska otworzyła się na świat

W wywiadzie dla portalu Onet.pl Anne Applebaum-Sikorska mówi o tym, jak jej rodzina spędza Boże Narodzenie, opowiada o swojej nowej książce oraz nawiązuje do zmian, które ostatnio zaszły w Polsce.

 / Fot. Sławek, CC 2.0 / Wikipedia"Dla nas Wigilia nie jest głównym świętem. Główne święto jest następnego dnia. Prezentów nie daje się u nas w Wigilię, ale w pierwszy dzień świąt rano. Dzieci budzą się rano i znajdują pod choinką prezenty, które Mikołaj przyniósł w nocy. Lubię rodzinne śpiewanie kolęd. Kolędy śpiewamy w domu po angielsku i po polsku" -powiedziała w pierwszej części rozmowy z portalem Onet.pl Anne Applebaum-Sikorska.

W drugiej części wywiadu dodała, że w ciągu ostatniego dwudziestolecia w Polsce bardzo dużo się zmieniło. "Cała Polska zmieniła się na lepsze przez ostatnie dwie dekady" - mówi.

Pisarka uważa, że cały świat zauważył sukcesy Polski - np. ostatnio wzrost gospodarczy. Podkreśla też, że nie tylko Polska otworzyła się na świat, ale też polskie kuchnie. "Polska otworzyła się na świat, a wraz z nią otworzyły się polskie kuchnie. Teraz czas na Polskę. Musimy przełamać stereotyp o Polsce, w której jada się tłusto, ciężko i siermiężnie" - stwierdza.

Anne Applebaum - Sikorska jest amerykańską pisarką i dziennikarką
żydowskiego pochodzenia, zdobywczynią nagrody Pulitzera, a prywatnie małżonką ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Applebaum jest również współautorką książki "Przepisy z mojego ogrodu".

Rozmowę z Anne Applebaum-Sikorską przeprowadził Jacek Nizinkiewicz. Obie części wywiadu ukazały się 25 grudnia na portalu Onet.pl. Wywiad z pisarką można także znaleźć na stronie Rp.pl.


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (62):

Sortuj komentarze:

miko piko
  • miko piko
  • 30.07.2012 07:23

ale przecież oni są żydami o czym ona opowiada jaka Wigilia ??????????????????????????

Komentarz został ukrytyrozwiń
kay
  • kay
  • 29.12.2011 16:17

Też życzę samych radosnych chwil.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 27.12.2011 21:40

@ Pani Marto , wielkie dzięki .

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 27.12.2011 20:38

Jakie śliczne komuszki się POdszczypują.(niżej)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 27.12.2011 18:54

@elaszychlińska Również i ja serdecznie pozdrawiam Panią i jednocześnie wyrażam moje wielkie uznanie dla Pani komentarzy w różnych artykułach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 27.12.2011 13:22

@ Pozdrawiam Panią Martę i Rodaka - to głosy rozsądku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 27.12.2011 12:15

@ Rodak Pozdrawiam Pana serdecznie. Życie nasze takie jest krótkie,trzeba je przeżyć jak najpiękniej. A tu ploty,obmowy,ciągłe narzekania na innych. Zamiast nosić w sercu radość i miłość do świata i do ludzi,to niektózi zaśmiecają swoje wnętrze negatywnymi myślami i negatywnymi emocjami. Zupełnie niepotrzebnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rodak
  • Rodak
  • 27.12.2011 06:03

Właśnie tak jest jak piszesz Marto Dutkiewicz .Od samego początku nie dało się nic napisać na ten temat Zaraz PiSdnięci wyskakiwali ze swoimi teoriami i wielu z nas z nich sobie robiła z nich jaja .
Ale do rzeczy .
Był mój komentarz na przykład taki (Rodak 25.12.2011 23:30 )i zaczęli dawać minusy Rozpoczęto oczywiście od: obrażania , utyskiwania .Nawet ktoś sobie z nich jaja zrobił (z Nickiem Wynik) a oni ;dalej dawali minusy-doliczyli do 9 i stop. Tylu było zadeklarowanych przeciwników w dyskusji na właśnie temat podany przez autora .Tak właśnie ci bezmózgowcy krytykują wszystkich i wszystko co się dzieje w Polsce Wmówiono im , że jest źle , bo nie rządzi Jarosław Kaczyński .Tak wmawiają im zawodowi politycy z PiS i hochsztaplerzy z :Gazeta Polska , Radio Maryja , duchowni .Co do tej pani , to pisze to co widzi naocznie Nie sposób jest nie widzieć zmian , na wyraźny plus , Tak wielkie zmiany ,to nawet gołym okiem są widoczne ,ale nie dla wszystkich. Dla ;zwolenników PiS , Rydzyka wszystko jest źle , bo tak im mówią ich "autorytety" - NIESTETY !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 27.12.2011 01:01

Pani Applebaum-Sikorska opowada nam bardzo pięknie o spędzaniu Świąt - a tutaj takie komentarze wciąż i wciąż o preferencjach politycznych internautów. Myślę,że ona pokochała nasz kraj całym sercem i życzy nam bardzo dobrze. To nie ona jest odpowiedzialna za problemy ekonomii i gospodarki a także polityki w naszym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wynik
  • Wynik
  • 26.12.2011 22:53

Wynik z 20:34 ani drgnie!Co do dziewięciu potraficie liczyć ?!
Ocena: Ocena pozytywna 0 Ocena negatywna 9

Zwyciężyliście na tym portalu .Jesteście potęga : PiSdzielcy.
SZEŚC PORAŻEK WAS NIC NIE NAUCZYŁO ;społeczeństwo was nie chce , jesteście trefni.

1! : 12 do potęgi n


łatwo jest was policzyć .Dlatego tak głosujecie bo dla was wszystko co ni po waszej myśli to ;łapka w dół .Cóż , tacy jak wy tez są ludźmi.Dlatego tak łatwo wami kierują :Solidarni , PiS , Gazeta Polska, Rydzyk ..