Facebook Google+ Twitter

Anonymous atakuje strony słowackiego rządu. To zemsta za podpisanie ACTA

Nie tylko polskim stronom rządowym "dostało" się od słynnej grupy hakerów. Słowacki odłam Anonymous zablokował witryny parlamentu oraz MSW. To protest za podpisanie umowy ACTA.

 / Fot. domena publicznaSłowackie strony rządowe zaatakowane - hakerzy Anonymous doprowadzili do błędów w działaniu strony parlamentu oraz MSW Słowacji. Ponadto zapowiedzieli atak na resort finansów.

Ataki mają być karą za podpisanie międzynarodowej umowy ACTA, ale hakerska grupa wyraża także niepokój w związku z inną sprawą - w Bratysławie Słowacy demonstrowali po tym, jak media doniosły, że czołowi politycy działają na swoją korzyść, rozkręcając własny biznes. Doszło nawet do prób wdarcia się do parlamentu.

Anonymous ukarało zatem władze Słowacji, które zapowiedziały ściganie każdego, kto dopuścił się jakichkolwiek szkód podczas piątkowej demonstracji.

Podobnie jak w przypadku naszego kraju, południowi sąsiedzi nie podają daty ratyfikacji umowy ACTA. Słowacja to kolejny kraj, który padł ofiarą ataku Anonimowych. Niedawno grupa hakerów zaatakowała Czechów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.