Facebook Google+ Twitter

Anonymous - jak wygląda ich cybernetyczna wojna?

Czym zajmowała się grupa Anonymous przed "Stop SOPA+PIPA"? Do chwili obecnej przeprowadzili już wiele ataków na strony rządów, korporacji i nie tylko...

CC 2.0 / Fot. Vincent DiamanteTrudno w krótkim artykule wymienić wszystkie działania, jakie przypisuje się grupie Anonymous. Nie można też z całą pewnością powiedzieć, czy akcje zawsze przeprowadzane były przez tę sama organizację.

Ciężko też mówić o "Anonimowych" jako o stabilnej grupie. Są raczej zbiorowością internetową, do której ktoś może równie szybko się przyłączyć jak i z niej wyjść. Zdecydowanie podtrzymują, że nie są organizacją i nie mają cech sformalizowanej grupy. Charakterystyczna jest ich odpowiedź na aresztowanie członków, zdaniem policji, należących do organizacji. "Nie ważne, ile razy wam tłumaczymy - nie potraficie tego zrozumieć. Anonymous nie ma lidera. Członkowie Anonimowych nie różnią się od siebie".

Początkowo punktem koordynacyjnym grupy była strona 4Chan.org, a ich najbardziej rozpoznawalne hasło (nadal widoczne na Twitterze) to: "We are Anonymous, We are legion, We never forgive, We never forget, Expect us." Kojarzeni są też z maskami Guya Fawkesa, który stał się legendą antyrządowych spisków.

Anonymous sprzeciwia się głównie rządowym działaniom zmierzającym to utajnienia informacji i sprzyjającym cenzurze Internetu. Najczęstszym sposobem działań grupy są hakerskie metody blokowania stron internetowych i ujawnienie tajnych danych zawartych na państwowych serwisach. W większości ich imię łączy z używaniem narzędzia LOIC (Low Orbit Ion Cannon), które umożliwia ataki DDoS (Distributed Denial of Sernice). Wg Wikipedii: „DDoS (ang. rozpowszechniona odmowa usługi) – atak na system komputerowy lub usługę sieciową w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów (np. zombie).”

Pierwsza bardziej znana akcja "Anonimowych" rozpoznawalna pod nazwą "Project Chanology", skierowana była do Kościoła Scjentologów. Swój przekaz umieścili na Youtube w styczniu 2008 roku.


W grudniu 2010 przeprowadzili "Operację Payback", w której chcieli "odpłacić" za aresztowanie założyciela Wikileaks i odcięcie portalu od kont, na które zwolennicy serwisu przelewali pieniądze. Anonymous zablokowali strony banku PostFinance i kart kredytowych Mastercard i Visa oraz PayPal.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Referendum ws ACTA
  • Referendum ws ACTA
  • 24.01.2012 20:25

REFERENDUM WS ACTA!
Prawo konstytucyjne. Referendum gwarantuje ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63.

1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z inicjatywy obywateli, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum.

A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd.

Wklejajcie to się gdzie się da, każdy ma usłyszeć o referendum ws ACTA.

referendum.

A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd.

Wklejajcie to się gdzie się da, każdy ma usłyszeć o referendum ws ACTA.

To Nasza Szansa :) Jest nas już ponad pół miliona.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Drelas
  • Drelas
  • 24.01.2012 15:58

Moi fani. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.