Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4697 miejsce

Anonymous oskarżają o neonazizm. Na liście są Polacy

Grupa Anonymous, o której głośno dzięki atakom zarówno na portale koncernu Sony, jak i strony służb bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, ujawniła ostatnio listę osób, które wg grupy wspierają organizacje neonazistowskie. Wśród dziesiątków tysięcy nazwisk znajdują się Polacy.

 / Fot. Vincent Diamante, CC BY-SA 2.0 / WikipediaNa liście opublikowanej w Internecie przez Anonymous figuruje ponad 450 polskich nazwisk. Około 20 osób pochodzi z Dolnego Śląska, 15 z Podkarpacia, a 7 ze Stalowej Woli. Przy nazwiskach 24 osób widnieje nazwa "Warszawa".

Wiadomości24 próbowały skontaktować się z osobami, znajdującymi się w dokumencie grupy Anonymous. Rozmawialiśmy z jedną osobą, której dane zostały upublicznione: - Informowało mnie już kilkukrotnie w związku z tą listą. Ujawnienie moich danych osobowych zgłosiłem na policji. Aktualnie kieruję sprawę do prokuratury. Nie mam nic wspólnego z żadnymi organizacjami neonazistowskimi - dodaje nasz anonimowy rozmówca, podkreślając, że nie ma pojęcia, dlaczego jego nazwisko znalazło się na liście.

Z drugiej strony zaś po wyborze innych numerów z listy, okazywało się, że są "poza zasięgiem" lub całkowicie niedostępne.

Wśród nazwisk na liście widnieje również Paweł Kura - 32-letni absolwent Uniwersytetu Warszawskiego; w poprzedniej kadencji Sejmu asystent posła PiS Piotra Cybulskiego - podaje "Gazeta Wyborcza". Pan Kura obecnie pełni funkcję skarbnika Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

Operacja OpBlitzkrieg


Akcja wykradania danych osobowych osób związanych z ruchami neonazistowskimi nazwana została "OpBlitzkrieg" - kryptonim nawiązuje do techniki wojennej ("wojna błyskawiczna") stosowanej przez III Rzeszę podczas II wojny światowej. Operacja wydaje się być odpowiedzią na witrynę RedWatch, na której prezentowano kontakty do osób będących czynnymi działaczami antyfaszystowskimi.

Zobacz filmik zamieszczony w internecie przez grupę Anonymous --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ruch  OBURZONYCH
  • Ruch OBURZONYCH
  • 10.01.2012 21:19

Trzeba uwolnić Polski internet - internautów od CENZURY MODERATORÓW POLITYCZNO-
WYZNANIOWYCH .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek Łazik
  • Jarek Łazik
  • 10.01.2012 18:03

Czy ktoś mógłby wyjasnić mi co oznacza tak ochoczo uzywany termin "neofaszyzm"? Obawiam się, że nawet Gentile miałby problemy z jego zdefiniowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pcinianin antysemita
  • Pcinianin antysemita
  • 10.01.2012 17:32

Bardzo dokładne mają te listy.A z "Pcinia Dolnego"nikogo nie znaleźli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z polskimi obywatelami do końca nie wiadomo. Ci z list z innych krajów podobno przelewali pieniądze na konto tychże organizacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.01.2012 14:01

W jaki sposób wspierali te organizacje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.