Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10753 miejsce

Anonymous zaatakowali stronę Watykanu? Za "grzechy Kościoła"

  • B P
  • Data dodania: 2012-03-08 12:01

7 marca oficjalna witryna internetowa Stolicy Apostolskiej była nieosiągalna dla wszystkich chcących ją odwiedzić. Po wejściu na stronę pojawiał się komunikat o wystąpieniu "problemu technicznego, który jest rozwiązywany".

 / Fot. screen filmu pochodzącego ze strony youtubeDo wystąpienia wspomnianego "problemu" przyznała się grupa Anonymous umieszczając na swojej włoskojęzycznej stronie oświadczenie, że zablokowanie witryny vatican.va jest odpowiedzią na grzechy Kościoła Katolickiego. Lista wysuwanych wobec niego oskarżeń nie należy do najkrótszych i odnosi się zarówno do przeszłości Kościoła, jak i tego co dzieje się w nim obecnie.

Krytyka Kościoła katolickiego ze strony grupy Anonymous obejmuje między innymi jego stanowisko odnośnie aborcji i antykoncepcji, a także nadużyć seksualnych mających miejsce w kościele. Anonimowi stwierdzają, że Kościół jest "instytucją pozwalającą jej przedstawicielom nękać dzieci".

 / Fot. Flicka/cc 3.0Sprzeciwiają się również obecności Kościoła w życiu politycznym Włoch, co ich zdaniem znosi postanowienia traktatu laterańskiego podpisanego w 1929 r. i poddanego rewizji w 1984 r., którego rolą jest normalizacja stosunków między Włochami i Watykanem.

Do przeszłych i nie rozliczonych grzechów Kościoła rzymskokatolickiego grupa Anonymous zalicza sprzedaż odpustów w XVI wieku, palenie na stosach heretyków oraz zakazanych ksiąg w czasach szalejącej w Europie inkwizycji, jak też rzekomą współpracę Watykanu ze zbrodniarzami nazistowskimi.

Przedstawiciele włoskiej grupy na swoim oficjalnym blogu podkreślają, że: "ten atak nie jest wymierzony przeciwko religii chrześcijańskiej i jej wiernym na całym świecie, ale przeciwko skorumpowanym Apostolskiego Kościoła Rzymskiego".

Nie jest to pierwszy atak na oficjalną stronę Stolicy Apostolskiej. Do podobnego ataku doszło w zeszłym roku. Jednak, że wówczas akcja grupy Anonymous zakończyła się niepowodzeniem.

Rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardii stwierdza, że nie może potwierdzić, iż wczorajsze problemy z wyświetleniem strony vatican.va mają związek z atakiem ze strony hakerów.

Źródło: Rome Reports, New York Post, The Wall

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 19.03.2012 04:29

Iran powinien przetestować swoje rakiety uderzając w tą "świętą" mafię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sosza
  • sosza
  • 09.03.2012 06:12

Tak zwani "Anonymous", to kolejna bajeczka dla naiwnych i sztuczka służb specjalnych, które z prawdziwymi hakerami mają tyle wspólnego, co kupa z kawiorem. A jak myślicie, z jakiego kraju są owe służby :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 09.03.2012 00:55

jasna dupa, a już myślałem, że nie opłacili domeny...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Jóźwik
  • Roman Jóźwik
  • 08.03.2012 15:51

Tylko dywanowy nalot bombowców na to imperium zła, może uzdrowić sytuację i raz na zawsze odciąć ten chory wrzód od świata...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ciemne chmury nad nami."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.