Facebook Google+ Twitter

Antoni Macierewicz bez immunitetu poselskiego

Najsławniejszy ekspert od katastrof lotniczych, najdzielniejszy pogromca WSI i komunistów, poseł PiS, Antoni Macierewicz - już bez immunitetu. Tym razem sam się zrzekł parasola ochronnego.

 / Fot. W24Najsławniejszy ekspert od katastrof lotniczych, najdzielniejszy pogromca WSI i komunistów, poseł PiS, Antoni Macierewicz - już bez immunitetu. Tym razem sam się zrzekł parasola ochronnego. Uczynił to, gdyż warszawska prokuratura apelacyjna chce mu postawić zarzuty ujawnienia tajemnicy państwowej. Aby pozbawić posła immunitetu, prokuratura musiała o to ponownie wystąpić. Prokuratura chce Antoniemu Macierewiczowi zarzucić nie tylko ujawnienie tajemnicy, ale też przekroczenie uprawnień urzędnika państwowego i poświadczenie nieprawdy w związku z publikacją raportu o WSI, w 2007 roku.

Wniosek o uchylenie immunitetu, niedawno wysłano z prokuratury warszawskiej do prokuratora generalnego, Andrzeja Seremeta. Zapewne ta kolej rzeczy była decydująca.

Rzecznik prokuratora generalnego, Mateusz Martyniuk powiedział, że po analizie wniosku zapadnie decyzja, czy będzie skierowany do marszałka Sejmu. Zdaniem rzecznika, jeśli wniosek będzie spełniał warunki formalne, prokurator generalny nada mu dalszy bieg.

W świetle prawa, przestępstwa poświadczenia nieprawdy i ujawnienia tajemnicy przedawniają się w 2020 roku, ale przestępstwo przekroczenia uprawnień, może być już uznane za przedawnione. Gdyby udało się tak skutecznie szukać dowodów winy, w dwóch pozostałych zarzucanych przestępstwach, jak w trzecim, to w 2020 roku żaden z zarzutów nie byłby możliwy do rozpatrzenia przez sąd, z powodu przedawnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Jako doktorant Instytutu Historii PAN w Warszawie zajmował się zagadnieniami Ameryki Południowej.
Był instruktorem harcerskim, przez kilka lat drużynowym
W latach 70. pracował jako nauczyciel historii.
Następnie pracował w Instytucie Historii PAN. W 1981 był wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim.

- O samolotach nic nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę się przyznać, że lubię artykuły pisane w takiej formie. Po prostu nie dajmy się ludzie zwariować.
"Punkt widzenia i tak jest zawsze zależny od punktu siedzenia."(polskie)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I dlatego oddadzą wrak samolotu dopiero jak zgnije a to znaczy że nigdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magdo, chyba nie powiesz, ze nie jest ekspertem w sprawie katastrof lotniczych?! Tylko, że ja go oceniam iż jest po stronie PO, analizując jego dochodzenie. Dlaczego tak cicho jest ze sprawą montażu w czasie remontu urządzeń specjalnych?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
sztaba
  • sztaba
  • 27.03.2012 20:26

Gdyby się nie zrzekł było by źle.Zrzekł się-też źle.Niektórym naprawdę tylko PO umie dogodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawle. Uważa Pan, że mam blade pojęcie o nienawiści. Chyba nie. Wiem dobrze co znaczy nienawiść. Wprawdzie nigdy mnie nie spotkała i nie sądzę, że spotka. Nigdy nie miałem z nikim konfliktu i nie mam. Nie pozwala na to moje łagodne usposobienie i daleko posunięta wyrozumiałość. Jedyne, co może ludzi denerwować, zwłaszcza tych, którzy mnie nie znają - to zbytnia wesołość, żarty, kpiny a nawet szyderstwo. Ale robię to w pełnej kulturze i umiarze. I jeszcze na marginesie. Jeżeli Pan uważa, że napisałem artykuł niezgodny z prawdą, że zawiera same głupstwa, bzdury i zmyślenia, proponuję - proszę napisać coś odwrotnego na ten sam temat. Może Pan odwołać do mojego nazwiska i tytułu materiału, opisać w dobrym świetle to co uważa Pan za stosowne. Chętnie taki materiał przeczytam i dam komentarz. Ale wtedy, bardzo proszę o informację, że materiał czeka na mnie. Niezbyt często przebywam w Internecie, więc mogę nie zauważyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 27.03.2012 18:25

POmyjnia lapie sie wszystkiego zeby sie uratowac, dla nich czlowiek sie nie liczy tylko poddanstwo na lewo i prawo od Wisly.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ad Rem
Pisze Pan "złamał życie wielu niewinnym ludziom".
Nikt kto był w WSI - nie jest i nigdy nie będzie niewinny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Stanisławie. Bardzo cenię o. Rydzyka, a także PiS, pomimo że są bardzo umiarkowani w swoich poglądach i działaniach.
A tak przy okazji, ma Pan bardzo blade pojęcie o nienawiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
  • wojsik
  • 26.03.2012 12:04

Czy ktoś obliczył ile ten niechlujnie ogolony [lub jak kto woli artystycznie zarośnięty] polityk przyniósł Polsce strat i to liczonej w milionach zł.A i straty moralne trudno obliczyć ale są ogromne.Moźe przy okazji zabrać Mu JMMUNITET poselski na stałe i za agodą Maeszałka Sejmu ppostawić Go przed Sądem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.