Facebook Google+ Twitter

Antoni Macierewicz naczelny Husarz Polski

Wśród natłoku słów które zostały wypowiedziane na temat katastrofy TU-154, znalazły się i takie słowa Jarosława Kaczyńskiego; "My mamy znaczących uczonych, a oni mają ludzi, którzy w swoich dziedzinach, w gruncie rzeczy nie znaczą nic”.

 / Fot. Numizmatyka : Monety : Numizmatyczny.pl : Złote sztabki lokacyjne www.numizmatyczny.pl - 419 × 567 - Wyszukiwanie obrazem
Jeżeli takie słowa padają z ust kogoś, kogo przedstawia się jako męża stanu, to prawdopodobnie słuszne jest podejrzenie o pewne małe niezrównoważenie emocjonalne takiego człowieka. My mamy znaczących uczonych z których ten najważniejszy to przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M Antoni Macierewicz. Przeczytałem dokładnie osiągnięcia tego (według Jarosława Kaczyńskiego) znaczącego uczonego, i znalazłem wiele osiągnięć politycznych, wiele osiągnięć zawodowych swojej dziedzinie, czyli historyka i wykładowcy akademickiego, lecz kompletny brak informacji o jego "osiągnięciach" w dziedzinie lotnictwa. Gdyby ktoś się jednak uparł, to jednak jest mały szczegół jego zainteresowania skrzydłami, ponieważ w roku 2006 otrzymał honorową odznakę "Husarz Polski". Husarz - to symbol przypięcia przez prezesa skrzydeł Macierewiczowi, a skrzydła husarza służyły tylko do wytwarzania szumu podczas porad. Taki szum Antoni Macierewicz potrafi po mistrzowsku wytwarzać, więc myślę, że ta honorowa odznaka słusznie mu się należy.


Z przeciwnej strony mamy człowieka "który w swoich dziedzinach w gruncie rzeczy nie znaczy nic". Nie znaczy nic, lecz tylko według Jarosława Kaczyńskiego i "znaczącego uczonego" Antoniego Macierewicza. A wystarczy wejść do Wikipedii aby dowiedzieć się, że Maciej Grzegorz Lasek to inżynier, doktor nauk technicznych specjalizujący się w mechanice lotu. To doktor Lasek ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki Lotnictwa Politechniki Warszawskiej a stopień doktora nauk technicznych w zakresie mechaniki uzyskał w Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. To nie Macierewicz, a doktor Lasek odbył parę zagranicznych kursów poświęcone badaniom dużych katastrof lotniczych i zarządzaniem badaniem takich zdarzeń, oraz przez 10 lat (1992-2002) pracował w Instytucie Lotnictwa. Do takich "nieistotnych" szczegółów można jeszcze dodać udział w badaniu ponad 120 wypadków i incydentów lotniczych, uprawnienia pilota samolotowego, doświadczalnego, instruktora szybowcowego i motoszybowcowego. To taka właśnie droga życiowa doprowadziła do powołania doktora Laska na przewodniczącego PKBWL.

Czy nie należy doprowadzić do spotkania na antenie tylko tych przewodniczących? Czy ciekawa nie może być dyskusja tych dwóch przewodniczących, czyli przewodniczącego PKBWL doktora Laska oraz przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M Antoniego Macierewicza? Może dopiero wtenczas widzowie takiego widowiska naocznie zobaczą i usłyszą relacje znaczącego eksperta, oraz człowieka który w dziedzinie badania wypadków lotniczych nie znaczy nic? Może wtenczas zrozumiemy słowa Jarosława Kaczyńskiego? Może nareszcie poznamy wartość ekspertów obydwóch komisji i zakończymy spór o to who is who?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

@Magda Wieczorek
Czy na pewno nie widzi Pani różnicy pomiędzy doktorem Laskiem a histerykiem Macierewiczem? Nie widzi pani kto jest kim?
Z Panem Macierewiczem nigdy bezpośrednio nie rozmawiałem, lecz znam przecież (myślę, że i Pani zna) wiele jego wypowiedzi, spiskowych teorii oraz ciągle nowych "koncepcji" dotyczących tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka
A w wyjaśnianiu ILU katastrof brał udział Macierewicz? A jakie ten "ekspert" ma uprawnienia do tego, aby zajmować się lotnictwem? Jakie ma cele polityczne w takim "wyjaśnianiu" tej tragedii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elżbieta Szychlińska
Te dane rzeczywiście można znaleźć w Wikipedii i nie wiem komu Pani to poleca bo do tych pod spodem i tak to nie dotrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam ....Maciej Lasek ...Wikipedia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lasek nigdy nie brał udziału w wyjaśnianiu dużych katastrof, jeśli uczestniczył , to przy badaniu wypadków małych samolotów. Jeden z ekspertów Laska pracuje w salonie odnowy, a kilku pozostałych specjalizuje się w dziedzinach nie związanych z lotnictwem.Mowa o tym była kilka dni wstecz w programie TVP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie-skąd pan wie- who is who?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapytam autora czy rozmawiał bezpośrednio, chociaż raz, z panem Macierewiczem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.