Facebook Google+ Twitter

Antoni Macierewicz nowym wiceprezesem PiS

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości dokonała wyboru władz w swoich strukturach. Nowym wiceprezesem został Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz / Fot. PAP/Jacek TurczykDecyzją Rady na następne trzy lata stanowiska wiceprezesa powierzono także Mariuszowi Kamińskiemu, Beacie Szydło i Adamowi Lipińskiemu.

Wybrano również członków Komitetu Politycznego, którego skład poszerzono o dodatkowych trzech parlamentarzystów. Funkcję tę powierzono Marcinowi Mastalerkowi, Stanisławowi Ożodze oraz Elżbiecie Rafalskiej. Funkcję Szefa Komitetu Wykonawczego PiS ponownie obejmie Joachim Brudziński - donosi PAP.

Macierewicz, pytany o to, jak zapatruje się na nową funkcję, skomentował: "to są nowe obowiązki, które mają olbrzymie znaczenie ze względu na pozycję PiS, bardzo trudną sytuację, w której znajduje się Polska, w środku kryzysu nie tylko gospodarczego, ale przede wszystkim kryzysu rządowego, kryzysu formacji, która powoli schodzi ze sceny politycznej. Siłą rzeczy na PiS spada większa odpowiedzialność. W tym sensie mam świadomość większego ciężaru, który będzie na mnie spadał" - powiedział nowy Wiceprezes.

Macierewicza poparło 156 delegatów, Kamińskiego - 210, Szydło - 199, a Lipińskiego - 186.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie ma chyba wątpliwości, że zasłużył sobie, jak nikt inny? A jednak... 3 tysiące odsłon i ani jednego zwolennika PiS-u, który by piał z zachwytu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.