Facebook Google+ Twitter

Antoni, Maja i Lena górą. To najpopularniejsze imiona w Ostrowcu Świętokrzyskim

Urząd Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim opublikował dane, dotyczące imion najczęściej nadawane w minionym roku nowo narodzonym dzieciom w mieście. Najpopularniejszymi okazały się: Antoni, Maja i Lena.

Urząd Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakImieniem Antoni ochrzczono aż 25 chłopców, którzy przyszli na świat w 2016 roku. Osiemnastu reprezentantów otrzymało imię Kacper, a siedemnastu - Adam; było też szesnastu Mikołajów i Bartoszów. W czołówce najpopularniejszych w ostrowieckim USC męskich imion znalazły się też imiona: Jan i Aleksander. Najmniejszą popularnością z kolei "cieszyły się" imiona: Tobiasz, Eryk, Ernest, Cyprian, Gracjan i Jonatan.

Wśród imion nadawanym dziewczynkom górowały Maje i Leny - nadano je (zarówno pierwsze, jak i drugie) po 17 razy; szesnaście nowo narodzonych ochrzczono imieniem Amelia; rodzice piętnaście razy nadali swoim małym córeczkom imię Nikola. Imiona Julia i Hanna otrzymało 14, a Wiktoria 13 małych obywatelek Ostrowca Świętokrzyskiego. Do wyjątków należały takie imiona, jak Jessica, Aurora, Franceska, Hannah, Gaja i Mika.

Dane Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim częściowo pokrywają się z tymi, które opublikowało Ministerstwo Cyfryzacji, a dotyczące całej Polski. Najpopularniejszym w skali kraju były imiona: Antoni (otrzymało je 9183 chłopców) i Zuzanna (8837 dziewczynek). Na imię Julia zdecydowano się 8637 razy, na Lenę 8367. Natomiast 8303 razy rodzice zdecydowali się na Maję, a na Hannę - 7948 razy. Wśród imion męskich popularne okazały się również: Jakub (wybrano je 8942 razy). Nieco dalej w "klasyfikacji popularności" jest Szymon z wynikiem 8264, Jan (7584) i Filip (6674).

Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji rodzice nadawali też swoim dzieciom imiona szczególnie oryginalne. Dla dziewczynek były to m.in. Aida, Amina, Chelsea, Chanel, Dajana, Flora, Heidi, Kataleja, Kesja, Larissa, Mariam, Raisa, Salma, Syntia, Zara i Zlata, a dla chłopców: Amir, Artem, Axel, Bagnar, Gaspar, Giovanni, Herbert, Izaak, Kilian, Marsel, Maxym, Nico, Noe, Rajan, Ruben, Sambor, Santiago, Timo i Tristan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Minister obrony narodowej wniebowzięty ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.