Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23400 miejsce

Antoni Piechniczek był przeciwny zwolnieniu Fornalika

Antoni Piechniczek, w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego", wypowiedział się o obecnej sytuacji w reprezentacji Polski i o byłym jej selekcjonerze, Waldemarze Fornaliku.

Antoni Piechniczek / Fot. Sławomir KaczorekAntoni Piechniczek, który polecał na stanowisko selekcjonera, zatrudnienie Waldemara Fornalika, stwierdził, iż może przyjąć na siebie całą odpowiedzialność za to, że były szkoleniowiec Ruchu Chorzów nie spełnił w pełni pokładanych w nim nadziei. Trener, który doprowadził reprezentację Polski do 3. miejsca na Mistrzostwach Świata w 1982 roku mówi dodatkowo, że nie ma się czego wstydzić i nie tylko on podejmował tę decyzję.

Antoni Piechniczek był za tym, aby Waldemar Fornalik pozostał na stanowisku i dalej prowadził kadrę Polski. Według niego okres przegranych eliminacji to nie stracony czas dla naszej reprezentacji. Działacz PZPN twierdzi, że drużyna gra coraz lepiej i rokuje nadzieję na przyszłe eliminacje.

Trener, który prowadził kadrę dwukrotnie, w latach 1981 - 1986 i 1996 - 1997, mówi o tym, iż większą odpowiedzialność powinno się przenieść na zawodników, a zwłaszcza na Roberta Lewandowskiego. Mówi o tym, iż każda kadra miała swojego strzelca, który dawał jej regularne bramki. Górski miał Szarmacha i Late. Wskazuje swoją byłą drużynę, gdzie bramki zdobywali Boniek i Smolarek. U Jerzego Engela był Olisadebe, a u Pawła Janasa - Tomasz Frankowski. Robert Lewandowski jednak nie spełniał takiej roli i pokładanych w nim nadziei.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.