Facebook Google+ Twitter

Antyaborcja według PRO

Od kilku dni na jednej ze ścian budynków przy ulicy Stefana Wyszyńskiego na Śródce w Poznaniu wisi transparent antyaborcyjny, na którym Adolf Hitler widnieje obok martwego płodu dziecka. Całą akcję zainicjowała fundacja Pro.

Transparent antyaborcyjny fundacji Pro na jednej ze ścian budynków przy ulicy Stefana Wyszyńskiego na Śródce w Poznaniu. / Fot. Przemysław ParzyszProblem w tym, że nie wszyscy, którzy zobaczą ten obraz mogą mieć te same odczucia.

Jedni mogą poczuć irytację gdy ktoś zrównuje ich z Hitlerem , inni np.: turyści przejeżdżający w pobliżu, nieznający języka polskiego mogą pomyśleć, iż właśnie minęli polskie muzeum faszyzmu lub co gorsza siedzibę polskich faszystów.

Transparent antyaborcyjny fundacji Pro na jednej ze ścian budynków przy ulicy Stefana Wyszyńskiego na Śródce w Poznaniu. / Fot. Przemysław ParzyszWśród lasu reklam różnego typu i rodzaju, namawiających do zakupu jakiegoś towaru lub pokazujących postacie promujące taką lub inną, przeważnie pozytywną postawę społeczną, użycie i upowszechnianie wizerunku ludobójcy do akcji ratowania życia jest kwestią co najmniej konterowersyjną .

Transparent antyaborcyjny fundacji Pro na jednej ze ścian budynków przy ulicy Stefana Wyszyńskiego na Śródce w Poznaniu. / Fot. Przemysław ParzyszAdolf Hitler w kampani przeciwko usuwaniu ciąży nie jest dobrym pomysłem i może przynieść więcej złego niż dobrego. Czy nie lepiej byłoby pokazać bobasa, pilnego ucznia i naukowca ze szczęśliwą rodziną w tle?

Ludzie lubią wierzyć w lepsze jutro, w nowe możliwości, nie lubią natomiast gdy ktoś na siłę chce ich do czegoś przekonać wszelkimi sposobami.

Transparent antyaborcyjny fundacji Pro na jednej ze ścian budynków przy ulicy Stefana Wyszyńskiego na Śródce w Poznaniu. / Fot. Przemysław ParzyszPrawda jest taka, iż żaden plakat nie sprawi z dnia na dzień zmiany myślenia milionów ludzi , którzy znależli się w takiej a nie innej sytuacji, specyficznej dla każdego z osobna i dla każdego innej, a na pewno nie powinien upowszechniać postaci, z którą wiąże się tyle złego .

Jak podała jedna z rozgłośni radiowych w sprawie plakatu zostało już wniesione do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Proszę kontynuować i podzielić się własnymi wrażeniami !

Komentarz został ukrytyrozwiń

'Problem w tym, że nie wszyscy, którzy zobaczą ten obraz mogą mieć te same odczucia.'
ba, p.Parzysz! ja miałam dwa różne odczucia jednego dnia..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plakat już zciągnięto .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepiej wybaczmy tym ludziom , którzy są odpowiedzialni za ten incydent , nie wiedzą co czynią :):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hitler jest symbolem faszyzmu i żadna okoliczność ani intencja nie usprawiedliwia propagowania tej podobizny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Przemysławie, w zupełności podzielam pana zdanie. Nosiłam się z zamiarem napisania podobnego artykułu. Cieszę się, że nie jestem odosobnio w swoich poglądach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.