Facebook Google+ Twitter

Antyatomowa demonstracja w Darłowie

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-08-30 03:50

- Gmina Darłowo naszym domem! Precz z atomem! – krzyczeli w niedzielę demonstrujący w Darłowie przeciwnicy ewentualnego zlokalizowania w okolicy pobliskiego jeziora Kopań elektrowni atomowej. 


 / Fot. R.Pietrasz- Nie jesteśmy pieniaczami, ale mieszkańcami tej ziemi. Mieszkańcami, którzy zainwestowali w turystykę wszystkie swoje oszczędności. Postawienie atomówki odstraszy letników - uważa Mieczysław Gondek, sołtys Wicia. 
To on razem z innymi mieszkańcami gminy wiejskiej Darłowo zorganizował niedzielną demonstrację. 


Tomasz Turczyn


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zofia Grzyb
  • Zofia Grzyb
  • 04.09.2010 11:30

Jestem kuracjuszką wypoczywającą w uzdrowiskowej gminie Darłowo. Byłam na wiecu, to uderzajaca jedność ludzi w momecie zagrożenia ich świata. Nie mam obaw co do bezpieczeństwa technologii atomowych, jednak w dniu, w którym taka inwestycja powstanie nie bedę odwiedzać w celach leczniczych tej gminy. To kłóci sie z moim widzeniem wypoczynku zdrowotnego, a kąpiel w superbezpiecznym chłodziwie reaktora, czyli wodzie morskiej brrr...Brawa dla organizatorów i charyzmatycznego prowadzącego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wzrasta zapotrzebowanie na energię, a co roku mamy mniejszy limit na emisję dwutlenku węgla. Źródeł odnawialnych w Polsce jest stosunkowo niewiele, tak jak miejsc do budowy elektrowni wiatrowych czy wodnych. Na dzień dzisiejszy nie ma innej opcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko że nikt nie pyta się czy elektrownia atomowa jest nam rzeczywiście potrzebna i czy jest nas stać na to ?
Uważam ,że nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czego ci ludzie się boją? Ja zaglądałem do rdzenia działającego reaktora i jakoś nie świecę. Poza tym elektrownia atomowa to dla gminy ogromne źródło dochodu. A o lokalizacji elektrowni atomowej powinni decydować specjaliści. Musi być spełniony szereg warunków aby mozna było elektrownie zbudować. A w Polsce wcale nie jest wiele miejsc nadających się do tego. link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2010 08:25

Lokalizacja elektrowni atomowej powinna być dobrana roztropnie i z wielka rozwagą. Mam nadzieję, że nie zabraknie tych elementów odpowiednim władzom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.