Facebook Google+ Twitter

Antyklerykalna zaraza

To nie jest materiał obrażający ateistów. To opis zjawiska szkodliwego i zatruwającego ludzkie umysły.

Zjawisko antyklerykalizmu obserwowane teraz w Polsce przejmuje formy o jakich marzyli wykładowcy z komunistycznych wydziałów naukowego ateizmu, a nawet idzie dalej. Nasi rodzimi antyklerykałowie są osobami częstokroć zajadłymi i o ograniczonych horyzontach. Wszelkie zjawiska niekorzystne są w stanie przypisać księżom i hierarchii kościelnej.

Gorsze jest to, że swe przytyki i uszczypliwości kierują pod adresem wierzących.
Wychodzą z założenia, że tylko ich prawda jest prawdziwa. To zgubna postawa, która impregnuje umysł na wszelki argumenty, które nie mieszczą się w wyznawanej doktrynie życiowej. Można pokusić się o stwierdzenie, że ten nasz antyklerykalizm jest już formą jakiejś świeckiej religii, a wyznawcy tej religii tworzą zakon oświeconej awangardy naszego kraju. Czy można z nimi dyskutować w miarę merytorycznie? Podam kilka przykładów i ocenę pozostawię czytelnikom.

Informacja w serwisie Wirtualnej Polski o zatrzymaniu przez kobiety pedofila, który napadł na dziewczynki po rekolekcjach w kościele. Informacja była pełna łącznie z tym, że osobnik był pijany i był już karany za takie czyny, jest znany policji. I jakie komentarze można było przeczytać, ano pytanie: "ciekawe czy to był kleryk czy już ksiądz". Autor tego komentarza wykazał się zwykłym prymitywizmem. Jest w grupie ludzi, dla których pedofil równa się ksiądz. No fajnie jestem taki nowoczesny dokopałem czarnemu i jest mi dobrze.
Nie przekłada tak prosto zjawiska pedofilii na inne grupy społeczne. Największy skandal związany z tym odrażającym zjawiskiem w Polsce dotyczył dyrygenta chóru chłopięcego, ale nasz komentator nie zapyta czy to był gitarzysta lub inny muzyk. Dla niego ta zbrodnia jest utożsamiana tylko ze środowiskiem duchownych. Może to i wygodne, ale powoduje obumieranie szarych komórek po prostu likwiduje myślenie.

Drugi taki przykład to artykuł zamieszczony w tym serwisie przez rzecznika jednego z posłów Ruchu Palikota, dotyczący majątku kościoła i nieprawidłowości związanych z komisją majątkową. Artykuł rzetelny otwierający dyskusję. Sprawę trzeba wyjaśnić i ja wierzę, a nawet jestem pewien, że kościół nie uchyli się od tej sprawy. Jaki był pierwszy komentarz? Mniej więcej coś o tym, że kościół wychowuje wiernych w strachu, ciemnocie i zabobonach. Odpowiedziałem na to, że autor tego komentarza obraża ludzi o innych niż on przekonaniach i przemawia przez niego buta. I tu włączył się autor artykułu (przepraszam, że nie pamiętam nazwiska), że butni to są niektórzy biskupi. I tak wygląda poziom dyskusji. Na merytoryczny zarzut odpowiedź brzmi- "u was biją Murzynów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Antyklerykał
 • Antyklerykał
 • 25.09.2012 16:02

Antyklerykalizm to sprzeciw wobec klerykalizmu. Klerykalizm natomiast najczęściej objawiał się w postaci faszyzmu (np. w Hiszpanii czy u ks. Tiso). Jeżeli autor jest przeciwnikiem antyklerykalizmu to znaczy, ze sam promuje najgorszą zarazę - klerykalizm - tzn. faszyzm!

Komentarz został ukrytyrozwiń
log
 • log
 • 26.05.2012 19:59

Palikot podziękował młodym gniewnym za oddane na niego głosy najczęściej dla żartu, przesuwając granicę wieku emerytalnego do 67 roku życia. Napewno się cieszą. Nie zacytuję wypowiedzi, trochę wstyd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No no, biorąc pod uwagę, że na W24 ta zaraza jest mocno rozpleniona, gratuluję odwagi. Prawdziwy ciemnogród polski, ślepy i głuchy na wszelkie racjonalne argumenty, bredzący nieustannie o państwie wyznaniowym, to właśnie betonowi antyklerykałowie, w dużej mierze wyborcy Palikota. Wśród tych dominują natomiast dwie grupy - bardzo młodych, którzy na fali buntu buntują się także przeciw Kościołowi i emerytowany fanklub polskiego Goebbelsa, wielbiący retorykę NIE i "Faktów i Mitów". Przedziwny sojusz wojującego postpezetpeerowskiego sowietyzmu i zdezorientowanej młodej krwi burzliwej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pitol
 • Pitol
 • 22.05.2012 13:26

> Zjawisko antyklerykalizmu zatruwa umysły tych ludzi. Wszystkie złe zjawiska są w stanie przypisać kościołowi choćby to było najbardziej irracjonalne.

Panie autor czy pan wie jaka organizacja ma tajne dochody, których nie ujawnia w całości przed państwem? Mafia. Antyklerykalizm nie wziął się bez przyczyny. Proszę nie mylić przyczyny ze skutkiem. Wprowadzić przejrzystość finansową, samofinansowanie Kościołów i związków wyznaniowych, takie same prawa dla KRK jak dla innych zarejestrowanych wyznań (a nie jakieś pseudomiędzynarodowe umowy, tzw. Konkordaty), uniemożliwić mieszanie się kleru do polityki oraz zdominowania świeckiej sfery życia publicznego przez KRK i antyklerykalizm straci wszelkie racje swego bytu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pitol
 • Pitol
 • 22.05.2012 13:24

> Zjawisko antyklerykalizmu zatruwa umysły tych ludzi. Wszystkie złe zjawiska są w stanie przypisać kościołowi choćby to było najbardziej irracjonalne.

Panie autor czy pan wie jaka organizacja ma tajne dochody, których nie ujawnia w całości przed państwem? Mafia. Antyklerykalizm nie wziął się bez przyczyny. Proszę nie mylić przyczyny ze skutkiem. Wprowadzić przejrzystość finansową, samofinansowanie, takie same prawa jak dla innych zarejestrowanych wyznań (a nie jakieś pseudomiędzynarodowe umowy, tzw. Konkordaty), mieszanie się kleru do polityki i zdominowania świeckiej sfery życia publicznego i antyklerykalizm straci wszelkie racje swego bytu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pitol
 • Pitol
 • 22.05.2012 13:19

> Nasi rodzimi antyklerykałowie są osobami częstokroć zajadłymi i o ograniczonych horyzontach.

To pewnie nie dotyczy fanatycznych wierzących, przeświadczonych o swym posiadaniu monopolu na prawdę.

> To zgubna postawa, która impregnuje umysł na wszelki argumenty, które nie mieszczą się w wyznawanej doktrynie życiowej.

p. Katechizm KRK

> Nie przekłada tak prosto zjawiska pedofilii na inne grupy społeczne.

To zjawisko w innych grupach społecznych zwykle nie jest "zamiatane pod dywan" a konsekwencją dla ich sprawców zwykle przeniesienie do innej parafii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto Cię czytać przyjacielu ponieważ takie zdania po prostu mnie zachwycają. Bo jak nie może zachwycać takie zdanie; "Nasi rodzimi antyklerykałowie są osobami częstokroć zajadłymi i o ograniczonych horyzontach. Wszelkie zjawiska niekorzystne są w stanie przypisać księżom i hierarchii kościelnej". Widać z tego że ten tekst pisze osoba nie zajadła, o szerokich horyzontach, a wszystkie niekorzystne zjawiska przypisuj,ą tylko innym. Inni to naturalnie nie tylko niewierni lecz i te wszystkie "inne sekty". To zdanie zawsze mnie zachwyca gdy kapłan mówi wszystkie inne sekty, bo to znaczy że Kościół to też sekta tylko że nie ta inna tylko już swoja własna.

Gorszy Cię to; "że swe przytyki i uszczypliwości kierują pod adresem wierzących" tak jakbyś nie słyszał przytyków tych "oświeconych" pod Pałacem walczących o krzyż. Nie słyszałeś co oni mówili nawet o swych pasterzach?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Róża
 • Róża
 • 15.04.2012 00:39

Marek Chorążewicz, tu jest dla takich jak ty .
/na_wariackich_papierach_biznes_po_euro_230471-2--1-d.html#plus-708639

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, niech sobie chłop teoretyzuje, przecież nie można podchodzić do sprawy w ten sposób, że jak nie praktykuje, to nie może nauczać. W końcu, tysiące specjalistów "od ekonomii", chodzących po różnych uczelniach w wytartych portkach, bo nie stać na nowe, naucza tysiące młodych i starszych ludzi jak robić biznes... i świat to przyjmuje... To i w seksie niech ksiądz robi za instruktora. A cóż w tym złego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozbawił mnie pan tym fragmentem: "O. Ksawery opowiada i udziela rad na temat czerpania radości z seksu małżeńskiego. Otwarcie mówi o penetracji manualnej i oralnej."
A co on może wiedzieć o współżyciu małżeńskim? Jeśli zna sprawy seksu z autopsji, to najwyżej z życia w konkubinacie. Jeśli tak się rzeczy mają, to powinien się jak najszybciej wyspowiadać - innemu księdzu, który też być może żyje w konkubinacie ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.