Facebook Google+ Twitter

Antyklerykalne transparenty na ulicach Warszawy (zdjęcia)

"Na kłopoty, pas cnoty", "Lepsza kobieta niż katecheta" czy "Księża na księżyc" to tylko niektóre hasła 13. Manify, która przeszła w niedzielę warszawskimi ulicami. Zapraszam do obejrzenia najbardziej wyrazistych antyklerykalnych sloganów.

1 z 36 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Joanna Senyszyn na czele manify, która wyruszyła z pl. Defilad. Celem demonstracji był Sejm, gdzie doszło do symbolicznego przecięcia pępowiny, która miała łączyć Kościół i polski parlament. Fot. Katarzyna Bańbor
Joanna Senyszyn na czele manify, która wyruszyła z pl. Defilad. Celem demonstracji był Sejm, gdzie doszło do symbolicznego przecięcia pępowiny, która miała łączyć Kościół i polski parlament. Fot. Katarzyna Bańbor

Wybrane dla Ciebie:


Informacje z regionu
mazowsze.naszemiasto.pl


Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

czarny-obserwator
  • czarny-obserwator
  • 14.05.2012 20:46

ksieza sa naszymi wrogami. to ciemnota jaka zywi si biedakami. kazdy ksiadz to czlonek sekty. szkoda ze rzymianie byli tak slabi i nie wytrzebili wszystkich sekciarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 24.03.2012 00:28

Wśród haseł mówiących w sposób sensowny i zrozumiały o osobistych postawach ich autorów niektóre są dramatycznie mało komunikatywne a co gorsza po prostu idiotyczne.
Jakaś wstępna weryfikacja by się przydała. Byle nie wyszło z tego coś tak "postępowego" jak ten napis co go Blumsztajn Seweryn ze sobą przyniósł.
Tyle starań organizatorów o tzw. "high profile" Manify a ten dureń zrobił sobie z tego jaja.
Najprawdopodobniej Sewek w ogóle nie zrozumiał idei tego wydarzenia.
W rezultacie przez tak prymitywne potraktowanie sprawy okazał się być jednostką działającą na szkodę ruchu feministycznego.
Mk

Komentarz został ukrytyrozwiń
Włodek
  • Włodek
  • 15.03.2012 21:55

Dla mnie zdjęcia jak zdjęcia. Brak niestety zdjęć z dziećmi na niezabezpieczonej dokładnie platformie ciężarówki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Rafale! Bardzo mi miło :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napracowała się Katarzyna za obiektywem swojego aparatu. Zdjęcia bronią się same, mój szacun za poświęcony czas i determinację autorki +5

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Karol, a co to ma do rzeczy? To czy te kobiety urządzą dzieciom komunię czy nie to ich osobista sprawa, a krytyka zachowania Kościoła, która opisana jest w moim ostatnim felietonie nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli Kościół postępuje niegodnie to jako Katolik mam prawo go napomnieć bo to co robi woła o pomstę do nieba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieje , że te wszystkie panie w sposób pojedyńczy zamanifestują przeciwko Kościołowi i nie urządzą dzieciom komunii, nie pójdą przed ołtarz aby wyznać miłość mężowi. I jesli nie dokonały apostazji to manifestują przeciw sobie. Bo wtedy też są Kościołem. Kobieta nie kochana przez mężczyzne nie jest w pełni kobieto i mężczyzna bez opieki kobiety nie jest mężczyzną. Jego serce będzie szukało zapełnienia i musi czymś wypełnić. Chciałym kiedyś zobaczyć parade mężczyzn krzyczących doprowadziłem do aborcji, chciałem aborcji. Kościół i prawo za mało piętnuje ojców dzieci na których dokonano aborcji. Mężczyzni są tak często zwolnieni z odpowiedzialności za siabie. Wszystkim obciążoną kobiete. I to politycy są winni , że dziecko kojarzy się z matką. To raczej jest średniowiecze, że nasze społeczeństwo nie wini ojców za dzieci i brak ich dobrego wychowania. Kiedy w rodzinie ojciec jest nieodpowiedzialny a matka ma na głowie wszystko. Takiemu ojcu nie zabioro praw rodzicielskich. A w tym samym przypadku kiedy tylko matka zawodzi bo nie ma już sił i kiedy matce zabiorą prawa rodzicielskie i to i ojca wtedy zauważą i zabiorą mu prawa rodzicielskie. Często w dzisiejszym społeczeństwie zwolniono mężczyzn z wszelkiej odpowiedzialności. Często mężczyzna jest kolejnym dzieckiem swojej żony. Kobieta nie może być dzieckiem swojego męża, robią wtedy wszyscy oczy i mówią - " Co to za marna kobieta".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Włodek
  • Włodek
  • 13.03.2012 10:20

Oczywiście nie jest to obrażenie czy wyśmianie wprost. jednak każdy kto czyta różne materiały i zna nastroje społeczne od razu widzi że kiedy piszesz:"(...)Włodku, tak, z pewnością jest to zrobione celowo, ponieważ jestem zakamuflowaną feministką siejącą swoją własną propagandę :-)(...)" dajesz jasny komunikat zwolennikom manify, a raczej przeciwnikom innych niż ich poglądów, oto następny "moher", spiskowiec, zignorujmy go bo się czepia. Owszem nie piszesz o konkretnej liczbie ludzi, ale pozwolę sobie zacytować Twoje słowa w kontekście oskarżenia że nie czytam co piszesz:"(...)Kilka tysięcy osób przemaszerowało stołecznymi ulicami,(...)", "(...)Tysiące osób zgromadziło się w niedzielne południe na placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki.(...)". Owszem nie powiedziałaś 3 tysiące, więc może używając sformułowania "tysiące" bez podawania liczby chodziło o 2 tysiące, pewnie to głupie pytanie, ale czy sformułowanie tysiące ludzi zakładając nawet że było tam te trzy tysiące ludzi jest trafione? Moim zdaniem ma wykazać duże zainteresowanie i poparcie społeczne - którego tak na serio nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Włodek,

w takim razie proszę o wskazanie fragmentu, w którym kogokolwiek obraziłam.

Poza tym, nic nie pisałam o konkretnej liczbie uczestników, tym bardziej nie użyłam sformułowania 3 tysiące.

Wkleiłam zdjęcia, które dosyć dobitnie obrazują, że na manifie pojawiły się tabuny ludzi - a wg Ciebie nadal są to wątłe argumenty. Myślę, że nie ma sensu dalej z Tobą dyskutować skoro nie czytasz tego, co napisałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Włodek
  • Włodek
  • 12.03.2012 15:17

Oczywiście w świetle wątłych argumentów najlepiej mnie obrazić i wyśmiać. Czy ja mówię coś o poglądach, czy zakamuflowaniu czegokolwiek? Zadaję proste pytanie - gdzie te trzy tysiące osób? Linki powyżej każdy widzi - chodź są specjalnie dla mnie, za co dziękuję - polecam pobrać na komputer otworzyć jakiś program graficzny i zaznaczać sobie każdą policzoną osobę. Chciałbym też wiedzieć czy skoro to taka walka o prawa kobiet - czyli również dziewczynek (choć nie tylko) to czy ktoś wytłumaczył dzieciom w czym uczestniczą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.