Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33619 miejsce

Antymleczny program na antenie TVN

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-09-12 10:07

W dniu 11.09.2008 po południu TVN wyemitowała program antymleczny, który jest zwykłym skandalem. Program ten można zobaczyć pod adresem http://uwaga.onet.pl/1506986,archiwum.html. Przeglądnąłem ten program cztery razy po to, aby nabrać dystansu i ocenić go na spokojnie.

Felieton wprowadzający i felieton kończący reportaż są nieprawdziwe i manipulują one opinią publiczną. Tezy tam zawarte są kłamliwe. Środek programu to, albo zwykłe przekręty informacyjne, albo do przekrętów wykorzystano niektóre problemy technologiczne. Notabene z całą siłą wykorzystano dodawanie olejów roślinnych do masła w celu dyskryminacji całego sektora.

Program TVN był przygotowany w złej wierze. Dyskusja rzeczowa z zawartymi tam kłamstwami chyba jest bezprzedmiotowa. Autorzy celowo, w złej wierze, zmontowali materiał filmowy i komentarze tak, aby pokazać hodowlę, mleko i produkty mleczne w jak najgorszym świetle. Dokonano manipulacji na nic niepodejrzewających ludziach (rolnik, pani profesor, pani doktor, pracownicy mleczarń).

Trzeba z całą stanowczością podkreślić szkodliwość społeczną owego programu. TVN strasząc ludzi mlekiem spowoduje, że w wielu przypadkach ludzie zaniechają jego konsumpcji. Spowoduje to w przyszłości obniżenie poziomu zdrowia publicznego wynikające na przykład ze zwiększonej zachorowalności na osteoporozę. Kto ma za to leczenie zapłacić? Czyżby zwykli podatnicy? TVN musi zapłacić za ten rachunek.

Redaktor naczelny Mleczarstwo.com
Prof. dr hab. Michał Sznajder

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Uderz w lobby, a "niezależni" profesorowie się odezwą :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.09.2008 11:47

Tak, jasne, a program powstał na zlecenie największej waszej konkurencji - lobby producentów piwa....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hasło - "Pij mleko - będziesz kaleką", nie powstało bez podstaw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny panie profesorze Sznajder,
moglby Pan darowac sobie belkot zamieszczony powyzej: z Pana strony nie padl ani jeden argument wskazujacy na jakikolwiek przyklad "nieprawdy" czy "manipulacji" podawanej rzekomo przez przeciwnikow obecnosci mleka (nieprzetworzonego, krowiego) w diecie.
Natomiast najoczywisciej nie zna Pan wielu badan wskazujacych na nieprzyswajalnosc mleka krowiego przez ludzi. (Np. cale grupy ludnosci z zachodniej Afryki nie toleruja mleka wogole a jego spozywanie prowadzi do ciezkich chorob - powiklan alergicznych.)
Zupelnie inna sprawa to dobroczynne skutki spozywania niektorych produktow mlecznych: jogurtow, kefiru, kwasnego mleka. Takze i na ten temat istnieje bogata literatura - w wiekszosci w jezyku angielskim.
Naprwade nie przystoi obnoszenie sie ze swoja ignorancja. Niech Pan najpierw poczyta, potem postara sie zrozumiec a dopiero potem wyglasza opinie "ex cathedra".
Maciej Obara (dr)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.