Facebook Google+ Twitter

AntyNoble 2007, czyli chomik po Viagrze śpi jak suseł

Wyciąganie zapachu wanilii z krowich placków, bomba po której żołnierze mają się ku sobie i efekty uboczne połykania noży - to tylko niektóre niepoważne nagrody dla zbyt poważnych naukowców. Jak podaje portal dziennik.pl laury zostały wręczone w prestiżowej uczelni Harvard University.

W czwartkowy wieczór odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Antynoble przyznaje magazyn "Annals of Improbable Research" za "odkrycia, które sprawiają, że ludzie najpierw się śmieją, a dopiero później myślą".

W tym roku bezkonkurencyjni byli amerykańsko-brytyjscy badacze, którzy zastanawiali się nad skutkami ubocznymi połykania szabli. Hiszpańscy badacze natomiast dowiedli, że szczury nie zawsze potrafią odróżnić głos osoby mówiącej po japońsku od osoby mówiącej po holendersku. Żeby nie było tak łatwo, w obu językach trzeba było mówić od tyłu.

W kategorii Badania nad pokojem najbardziej prestiżowego AntyNobla przyznano grupie badaczy, którzy wymyślili bombę, po której wybuchnięciu żołnierze mają się ku sobie. Poza tym badano marszczenie elastycznych prześcieradeł pod naciskiem, i mierzono ile człowiek jest w stanie zjeść, kiedy postawi się przed nim miskę z zupą, która sama się napełnia.

AntyNoble przyznano już po raz 17. W ostatnich latach zwyciężyli m.in. twórcy różowego, plastikowego flaminga i budzika, który ucieka po zadzwonieniu. Nagrodę otrzymał również naukowiec, który opisał pierwszy znany przypadek homoseksualnej nekrofilii wśród kaczek.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.