Facebook Google+ Twitter

Antynoble 2011. Najbardziej absurdalne odkrycia roku

W tym roku poszczęściło się naukowcom, którzy badali temat ziewania żółwi, ludzkiego wzdychania oraz kopulacji żuków z butelkami po piwie.

Antynoble, a dokładniej rzecz ujmując Ig-noble, zostały rozdane kilka dni temu w Stanach Zjednoczonych. Nagrody przyznawane są naukowcom z całego świata za ich osobliwe bądź niedorzeczne odkrycia.

Parodie nagród Nobla organizuje pismo humorystyczne wydawane na Uniwersytecie Harvarda. Celem konkursu jest nagrodzenie badaczy, których prace najpierw wywołują śmiech, ale potem zmuszają do myślenia – wyjaśniają organizatorzy.

W dziedzinie chemii zabłysnęli Japończycy swoim systemem alarmowym rozpylającym wasabi - ostrą przyprawę do sushi. Natomiast w dziedzinie biologii niedoścignieni okazali się australijscy naukowcy i ich praca o brązowych żukach, które próbują kopulować z butelkami po piwie. Antynobla otrzymała również australijska praca z zakresu psychologii, która badała, kiedy i po co ludzie wzdychają.

To jednak nie koniec. Antynobla w dziedzinie medycyny dostąpili badacze, którzy doszli do konkluzji, że pełny pęcherz w żaden sposób nie wpływa na podejmowane przez nas decyzje. W gronie fizyków wyróżniono zespół badający różnice w odczuwaniu zawrotów głowy wśród miotaczy dyskiem i młotem.

Czekamy na przyszłoroczne niesamowite i dziwaczne odkrycia - naukowcy macie szerokie pole do popisu!Czytelnicy i autorzy W24 polecają na Facebooku
"Półciężarówki" Monster Jam zawitały do Wrocławia
Chciałbym zmienić wizerunek truckerów. Wywiad z kierowcą ciężarówki
"1920 Bitwa Warszawska": patriotyczny komiks mistrza kina
Wędrówki po Moskwie. Metro

[b]Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.