Facebook Google+ Twitter

"Antypolska histeria na Białorusi"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-12 21:44

Przywódca białoruskiej opozycji Aleksander Milinkiewicz uważa, że władze w Mińsku wpadły w „antypolską histerię". Jego zdaniem, przedłużanie się napięć i represji wokół Związku Polaków na Białorusi, którym kieruje Andżelika Borys - szkodzi interesom całego państwa.

Według opozycyjnego polityka, białoruskie władze walcząc ze Związkiem Polaków prowadzą wojnę przeciwko całemu społeczeństwu obywatelskiemu. - Machina władzy obawia się wpływów środowisk polonijnych na całe społeczeństwo - twierdzi Milinkiewicz.

Na Białorusi jest około pół miliona Polaków. W opinii opozycjonisty, prowadzenie działań przeciwko mniejszości polskiej zmniejsza szanse Białorusi na dialog z Europą i tym samym na wyjście z kryzysu gospodarczego.

Od dłuższego czasu na Białorusi narasta fala represji wobec członków nieuznawanego przez władze Związku Polaków. Tylko w ostatnim tygodniu: milicja zajęła siłą Dom Polski w Iwieńcu oraz oskarżyła kierownictwo organizacji o zorganizowanie nielegalnej demonstracji. Tymczasem białoruskie MSZ twierdzi, że nikt nie represjonuje mniejszości polskiej na Białorusi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.