Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24063 miejsce

Antysemityzm po francusku

We Francji coraz częściej pojawiają się fale antysemityzmu. Liczba incydentów wzrasta z dnia na dzień.

 / Fot. By Olivier Lévy (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)],"Dobry Żyd to martwy Żyd " czy "Dobry Żyd to kupa popiołu" takie i podobne hasła coraz częściej pojawiają się na francuskim Twitterze, a także innych portalach internetowych.

Jak podaje wyborcza.pl, jedna z największych organizacji, Anti-Defamation League (ADL), która walczy z antysemityzmem na świecie opublikowała w środę raport, w którym podaje, że 37 proc. Francuzów ma poglądy antysemickie (w Polsce 45 proc). Ankietowano mieszkańców Austrii, Francji, Węgier, Polski, Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Europejczycy uważają, że to Żydzi rządzą światem i biznesem.

Ankieta przeprowadzona wśród Żydów we Francji wykazała, że aż 70 proc. Żydów boi się nękania i przemocy fizycznej. Obawy na pewno nie są bezpodstawne, bo weźmy chociaż zamordowanie 4 osób w Muzeum Żydowskim w Brukseli, gdzie podejrzanym był Francuz , który wcześniej walczył u boku dżihadystów. Innym przykładem może byś zastrzelenie trojga dzieci i nauczyciela w Tuluzie. Coraz częściej media donoszą o atakach na synagogi, restauracje żydowskie czy też samych Żydów.
Pomimo, że Francja potępia antysemityzm i stara się z nim walczyć, to walka ta jest opieszała, ponieważ rząd francuski boi się oskarżenia o rasizm.

Najbardziej zdesperowani Żydzi wyjeżdżają z Francji. Niektórzy z nich chcą wyjechać do Ameryki, starsi chcą wrócić do Izraela. Jak podają statystyki w 2012 r. do Izraela wyjechało 2 tys. osób, w 2013 r. - 3 tys. a w tym roku liczba może już wyjechać 5 tys.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

w 2013 liczba czynnych napaści spadła. Emigracja, zwłaszcza wśród młodych Żydów, spowodowana jest bezrobociem. Dlatego kierunek tej emigracji to często USA,GB, Niemcy.

Definicja antysemityzmu przyjęta w badaniu jest bardo szeroka. Według niej ludzie, którzy identyfikują Żydów z nadreprezentacją w jakiś dziedzinach i wynikającym stąd wpływem na społeczeństwo są antysemitami. Dlatego Polacy, którzy nie napadają na Żydów wypadli w tym badaniu gorzej niż Francuzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.