Facebook Google+ Twitter

Antysemityzm po włosku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-26 10:29

56 procentom Włochów całkowicie obcy jest antysemityzm, pozostałych 44 procent w różnym stopniu i z odmiennych powodów odczuwa niechęć do osób pochodzenia żydowskiego.

Wyniki sondażu na ten temat, przeprowadzonego na zamówienie mediolańskiego ośrodka dokumentacji żydowskiej na krótko przed tegorocznym Dniem Pamięci, ogłosił dziennik "Corriere della Sera".

Włoskich antysemitów, jak pisze znany ekspert badania opinii publicznej Renato Mannheimer, można podzielić na cztery grupy. Są tacy, którzy mają klasyczne uprzedzenia wobec Żydów, nie dopuszczając myśli o ich asymilacji i ci, którzy zarzucają im, że sprawują kontrolę nad polityką, mediami i finansjerą.

Trzecia grupa koncentruje swoją niechęć na Państwie Izrael i uważa, że Żydzi instrumentalizują Holokaust. Za stuprocentowych antysemitów autorzy sondażu uważają tych, którzy łączą te wszystkie postawy. Stanowią oni, jak się szacuje, dwanaście procent wszystkich Włochów. W grupie tej są zarówno osoby o poglądach prawicowych, jak i sympatycy lewicy, i to w bardzo podobnych proporcjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.