Facebook Google+ Twitter

Antyterroryści brutalnie pobili niewinnych ludzi. Poszkodowani idą do sądu

Grupa antyterrorystyczna policji ma konkretne zadanie do wykonania – zatrzymać poszukiwaną osobę lub groźnego przestępcę (przestępców). Dostaje adres, nazwisko i termin wykonania rozkazu. Musi działać szybko i skutecznie. Czasem robi w akcji skandaliczne i dramatyczne pomyłki. Tak było ostatnio w Katowicach.

Media wiele razy donosiły w minionych latach o brutalnym, wręcz nieludzkim traktowaniu osób, które stały się obiektem pomyłkowej akcji służb specjalnych, w ich mieszkaniu. W ostatniej podobnej akcji, przeprowadzonej przez siły specjalne policji w Katowicach, osoby pokrzywdzone, pobite i sponiewierane przez pomyłkę, postanowiły wystąpić do sądu. Będą wnosić o odszkodowanie za zniszczone mienie i poniesione straty na zdrowiu oraz godności osobistej.

Według poszkodowanych, grupa antyterrorystów, po bezprzykładnym siłowym wtargnięciu do ich mieszkania w bloku - rzuciła domowników na twarz na podłogę, wściekle kopała po całym ciele, szarpała i wrzeszczała, a mieszkanie totalnie zdemolowała. Kobieta miała być kilka razy uderzana głową o podłogę, w wyniku czego straciła część zęba, a mężczyzna miał doznać m.in. silnych stłuczeń na całym ciele oraz urazu oka. Oboje doznali też silnych urazów na psychice.

Dwójka młodych ludzi - ofiary omyłkowej akcji antyterrorystów policji w Katowicach, zamierza dochodzić swoich roszczeń, zarówno w postępowaniu karnym, jak i w procesie cywilnym - zapowiada ich pełnomocnik, Remigiusz Sołtys - informuje akcja.

Akcja katowickich antyterrorystów miała miejsce trzy dni temu. Grupa policji w czarnych mundurach i kominiarkach, omyłkowo wtargnęła do mieszkania pokrzywdzonych, spodziewając się w nim groźnego przestępcy. Według komendy policji, funkcjonariusze dostali informację, że w mieszkaniu przebywa poszukiwany, uzbrojony mężczyzna związany z przestępczością samochodową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Gośka Bińkowska
  • Gośka Bińkowska
  • 27.03.2012 13:53

Dwa mieszkania zdemolowali, z hukiem, wrzaskiem, łomotem. W trzecim dopiero złapali łobuza. No, a łobuz słysząc te hałasy, krzyki, łomoty towarzyszące demolkom w dwóch DWÓCH! mieszkaniach, NIE ZWIAŁ?! Grzecznie czekał, aż wreszcie do niego zapukają i go zgarną??? Albo liczył na to, że może wypałują pół osiedla i pójdą sobie precz? Oj, coś tu jest dziwne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie. Taka ewentualność teoretycznie nie jest wykluczona. Ale wiadomo z całą pewnością, że tak mogłoby się skończyć, jak Pan przypuszcza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawle. Jakby na to nie patrzeć - skandal połączony z dramatem a nawet tragedią - ogromny. Podatnicy poniosą koszty ewentualnego odszkodowania za pomyłki a zwierzchnicy, którzy wydali rozkaz ataku antyterrorystom i przekazali mylne adresy, nie poniosą żadnego uszczerbku na swoim honorze, ani na "kieszeni".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławku, nie możne być inaczej. Było już kilka podobnych spraw sądowych w kraju. Nie dość, że ciągnęły się kilka lat to jeszcze poszkodowani musieli ponosić niemałe koszty żeby odwoływać się od niekorzystnych wyroków do sądów apelacyjnych, płacić suto adwokatom i ponosić niemałe ciężary psychiczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak właśnie będzie, Piotrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
____
  • ____
  • 25.03.2012 17:02

A jak by tam wpadli na Śląsk......

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ślazak
  • Ślazak
  • 25.03.2012 11:04

Ciekawe jak by do ciebie Wiesław Tuszyński weszli antyterrorysta i to przez pomyłkę .
Chłopie stał byś się bardzo sławnym człowiekiem i bardzo bogatym .Na lewo i prawo byś udzielał wywiadów , oczywiście za sowitą oplata .) O odszkodowaniu byś nie zapomniał .Byłbyś w swym nędznym życiu wreszcie spełniony .Wyjechałbyś wreszcie ze swego zadupia do ludzi cywilizowanych .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak by tak do Donalda Tuska omyłkowo skierować bezmyślnych antyterrorystów co do odszkodowań to wiadomo swój swojemu krzywdy nie zrobi i prokurator ani żaden sędzia nie pozwolą a jak już to zapłaci za to wszystko szary obywatel z podatku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 25.03.2012 09:35

Metody działania godne pożałowania. Od kiedy to obezwładnionego podejrzanego się katuje i demoluje okolicę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
sk
  • sk
  • 24.03.2012 17:54

Świat jest pełen pomyłek najgorsze jest to,że cierpią na tym niewinni..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.