Facebook Google+ Twitter

Antyterroryści trenują w Bieszczadach

Śmigłowce, wybuchy, szturm na jednostki pływające…To nie atak, to ćwiczenia w Bieszczadach.

Antyterroryści podczas ćwiczeń. / Fot. Dziennik BałtyckiW tym tygodniu w Bieszczadach, odbywa się szkolenie policjantów, strażników granicznych oraz ratowników GOPR i WOPR. W ciągu roku podobne szkolenia odbywają się kilka razy. Antyterroryści, ratownicy, funkcjonariusze straży granicznej sprawdzają swoje umiejętności na terenach Polańczyka, Zalewu Solińskiego i w okolicach Wetliny.

Na czym polegają ćwiczenia? Wśród zadań jest m. in. symulacja usuwania zatorów wodnych, szturm na jednostki pływające, skoki do wody ze śmigłowca, działania w trudnym terenie. - Przeważnie chodzi o przećwiczenie współdziałania różnych jednostek, jak antyterrorystów policyjnych, Sekcji Lotnictwa Policyjnego, funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, instruktorów bieszczadzkiego GOPR-u i WOPR-u oraz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – mówi dla Wiadomości24.pl Anna Klee z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W szkoleniu bierze udział około 30 osób, wśród nich antyterroryści z Rzeszowa, Krakowa, Białegostoku oraz Lublina. Umiejętności, które doskonalą policjanci i ratownicy są niezbędne w sytuacjach kryzysowych. Przykładem niech będzie powódź w 1997 roku. By ewakuować ludzi z zalanych terenów, wykorzystano wtedy techniki wysokościowe z użyciem śmigłowców. A dwa lata później w Sanoku - wysokościowe przerzucenie policjantów na przerwany wał i wysadzenie go w innym miejscu w celu odprowadzenia wody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oo o chłopaki! kurde że też musiałem teraz zachorować pewnie bym się zjawił :)

Pozdrawiam SPAT Wrocław

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.