Facebook Google+ Twitter

Antyterroryści zdemolowani nie to mieszkanie, co trzeba

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2010-03-06 09:16

Łomot, krzyki, brzęk tłuczonego szkła! Czterech zamaskowanych mężczyzn z karabinami wyważa drzwi rzucając granat ogłuszający, który eksploduje.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PolskapresseMężczyźni wrzeszczą "na ziemię, nie ruszać się!". Dwie bezbronne kobiety są w szoku.

Ten koszmar w czwartkowy poranek państwu Malinowskim w ich mieszkaniu przy ul. Legionów zgotowali policjanci z grupy antyterrorystycznej, bo poszukiwali przestępcy. Okazało się, że... się pomylili. Zamiast do 6c, weszli do lokalu nr 6.

- Jeszcze jestem w szoku - opowiada roztrzęsiona Małgorzata Malinowska. - Obudziło mnie walenie do drzwi na klatce schodowej, a po chwili do naszego mieszkania, byłam przerażona.

Policjanci wyważyli drzwi i wrzucili do mieszkania granat ogłuszający. W tym momencie do kuchni weszła córka pani Małgorzaty, Aleksandra.

- Granat wybuchł z potwornym hukiem, a jego odłamki raniły mi nogi - opowiada dziewczyna, uczennica gimnazjum.

Antyterroryści wpadli do mieszkania wrzeszcząc, by kobiety padły na ziemię, one jednak były w szoku i stały jak osłupiałe. Funkcjonariusze zaczęli przeszukiwać pomieszczenia, wersalki i szafy. Szukali jakiegoś mężczyzny.

- Na szczęście byłyśmy same, mąż i syn byli w pracy - mówi pani Małgorzata. - Bóg wie, co mogłoby się stać, gdyby wzięli ich za poszukiwanych przestępców.

Po kilku minutach policjanci otrzymali telefon z informacją, że weszli nie do tego mieszkania...

Czytaj więcej w Ekspresie Ilustrowanym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

W każdym kraju i każdym ustroju politycznym się zdarzają takie wpadki tylko jest różnica taka że policja w nie wszędzie umie się przyznać do własnych błędów i wypłacić stosowne odszkodowanie oraz przeprosić poszkodowanych. W Polsce policja nie umie przeprosić a odszkodowań nie chce wypłacać. Pamiętać należy że policja jest aby chronić obywatela a nie mu szkodzić w tej kwestii różnie to bywa, coraz częściej można usłyszeć o braku odpowiednich kompetencji policjantom lub chronienie wzajemne prokuratorów i policjantów w przypadkach znacznych wykroczeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.03.2010 22:00

Komendant wojewódzki policji do dymisji!!! Za taki błąd swoich podwładnych odpowiedzialny jest Wojewódzki Komendant Policji. Panie komendancie, niech Pan będzie człowiekiem honoru i poda się do dymisji !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.03.2010 16:23

Wszyscy tak nalatują na Policję, a nikt nie pomyśli o tym że tylko ona oddziela nas od bezprawia.
Wystarczy zobaczyć co dzieje się tam gdzie policji nie ma (np. Mazury). Wystarczy zobaczyć co działo się w Nowym Orleanie po huraganie Katrina czy w miejscach olbrzymich katastrof naturalnych.
Tam gdzie kończy się silna władza kończy się prawo. Tam gdzie kończy się prawo kończy się społeczeństwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż czeski film w polskim wydaniu. Skąd my to znamy??

Komentarz został ukrytyrozwiń

nasza policja ażeby mogła się czymkolwiek pochwalić dostała multum różnych fotoradarów ,jeżeli wlepią mandat nie temu co trzeba najwyżej kierowca może zazgrzytać zębami .Policja za to ma wyniki , może wtedy się chwalić do woli.Gdyby tak policjantom zresztą nie tylko im ale i reszcie urzędasów kazać zrobić coś dla poprawy bezpieczeństwa ,zaraz mamy przykłady.Policja woli wejść do spokojnego obywatela przynajmniej nie muszą się bać że ktoś ich pobije ,np pijany nastolatek.Dotyczy to i innych urzędasów weżmy choćby tych z tzw opieki społecznej zabiorą dziecko kochającym rodzicom , natomiast dzieci meneli unikają jak przysłowiowy diabeł święconej wody powód jak wyżej .WSZYSTKICH tych urzędasów cechuje jedno , chcą większych uprawnień zastanówmy się po co

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już kiedyś był podobny przypadek: 6 rano, mieszkańcy śpią w swoich łózkach, nagle wylatuje okno i drzwi a w mieszkaniu robi zgiełk. Zszokowani właściciele lądują spięci kajdankami na ziemi... gdy policja orientuje się w swojej pomyłce, po prostu wychodzi szybko, przenoszac się do prawidłowego domu. Po czymś takim można mieć uraz psychiczny do końca życia...
Nasza policja nie dosyć, że nie zna prawa, które ma egzekwować, to jeszcze egzekwuje je nieudolnie. Za swój błąd oczywiście nie zapłacą, nie wspominając już o zwykłym "przepraszam". Poszkodowani sami będą musieli dochodzić należnych im zadośćuczynień, i wtedy dopiero policja zaproponuje im polubowne rozwiązanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.03.2010 12:14

Tytuł brzmi dziwnie :) "....zdemolowali nie to mieszkanie co trzeba " a trzeba było demolować jakiekolwiek mieszkanie? Demolka nie jest głównym zadaniem tej grupy. "Antyterroryści szturmowali nie to mieszkanie co trzeba" .Taki tytuł może byłby lepszy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znowu Łódź. Na jakie odszkodowanie mogą liczyć? Bo, że będzie zwrot za zniszczenia mieszkania to chyba oczywiste.
A najlepsze, że zamiast przeprosin kobieta usłyszała, że jeszcze gorsze pomyłki się zdarzają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.