Anwil Włocławek poza play off Pucharu ULEB

Faworyzowany przed meczem Anwil Włocławek nie sprostał wyzwaniu, przegrywając na własnym parkiecie z Snaidero Udine 84:88. Katem gospodarzy okazał się łotewski koszykarz Kristaps Valters.

Pierwsza kwarta toczyła się pod dyktando wicemistrza Polski. Anwil Włocławek w ósmej minucie prowadził nawet różnicą dziewięciu punktów 21:12. Po pięciu minutach drugiej odsłony spotkania goście doszli rywali i było 32:32. Snaidero Cucine Udane pod koniec kwarty zdołało objąć prowadzenie, lecz ostatecznie tą odsłonę także wygrał Anwil i po pierwszych 20 minutach było 42:40. Do przerwy najwięcej punktów dla Anwilu zdobyli Andrzej Pluta (13) i Otis Hill (11). Dla gości natomiast najwięcej rzucili Valter (15) i Antonutti (9).

Już na początku trzeciej kwarty goście odrobili straty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca trzeciej ćwiartki spotkania - 62:67. W zespole Anwilu dobrze zaprezentował się Otis Hill, który po 25 minutach gry miał na swoim koncie już 21 „oczek”.

Podczas ostatniej kwarty gospodarze zdobyli nawet 13 punktów z rzędu, lecz i to okazało się za mało na drużynę Snaidero Cucine Udane, która w swoich szeregach ma tak wartościowych graczy, jak Valters i Silvio Gigena. Ostatecznie włocławianie przegrali całe spotkanie 84:88. Katem gospodarzy okazał się łotewski koszykarz Kristaps Valters, zdobywca 36 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst.

Anwil Włocławek - Snaidero Udine 84:88
(27:21, 15:19, 20:27, 22:21)

Anwil: Hill 23, Pluta 19, Jahovics 19, Dickel 8, Białek 7, Grudziński 6, Hajrić 2, Michalski 0, Soskic 0;
Snaidero: Valters 36, Antonutii 12, Jaacks 11, Gigena 10, Zacchetti 7, Williams 4, OBannon 3, Mutombo 3, Di Giuliomaria 2, Dri 0