AO: Janowicz awansował, Kubot poległ z Dawidienką

Jerzy Janowicz po ciężkim pięciosetowym meczu I rundy Australian Open pokonał niżej notowanego Australijczyka Jordana Thompsona 1:6, 4:6, 6:4, 6:2, 6:1. Niestety z rywalizacji odpadł Łukasz Kubot, przegrywając z Nikołajem Dawidienką.

/ Fot. Steve Collis19-letni Thompson rozpoczął mecz bardzo dobrze. Szybko wygrał pierwszego seta, oddając Janowiczowi tylko jednego gema. W grze Australijczyka funkcjonował nienagannie serwis, o czym Polak przekonał się także w drugim secie. Tam walka była już jednak bardziej wyrównana, jednak zmagający się z urazem stopy "Jerzyk", stanął przed widmem porażki z zawodnikiem z czwartej setki rankingu ATP.

W trzecim secie Janowicz musiał poprosić o pomoc medyczną, lecz o dziwo nasz reprezentant grał coraz lepiej. Dominacja Polaka z każdą minutą rosła, co widzieliśmy w czwartym i piątym secie, gdzie oddal rywalowi odpowiednio dwa i jeden gem.

Rywalem Janowicza w II rundzie Australian Open będzie Hiszpan Pablo Andujar, który pokonał swojego rodaka Alberta Ramosa.

Jerzy Janowicz [20] - Jordan Thompson (AUS) 1:6, 4:6, 6:4, 6:4, 6:1

Na innym korcie o tej samej porze rywalizował Łukasz Kubot. Przeciwnikiem zeszłorocznego ćwierćfinalisty Wimbledonu był Rosjanin Nikołaj Dawidienko. Polak bardzo dobrze wszedł w mecz, ogrywając rywala w pierwszym secie do trzech.

Gra była wyrównana, a następne sety na przemian kończyły się takim samym rezultatem dla obu tenisistów - 3:6, 6:3, 3:6. O awansie do II rundy turnieju wielkoszlemowego miał zadecydować piąty set. W nim niestety lepszy okazał się Dawidienko, wygrywając 6:4.

Łukasz Kubot - Nikołaj Dawidienko (RUS) 6:3, 3:6, 6:3, 3:6, 4:6.