AO: Pewne zwycięstwo Radwańskiej. Polka już w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska w 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open pokonała niżej notowaną Hiszpankę Garbinę Muguruzę 6:1, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału imprezy. Tam zmierzy się z obrończynią tytułu Wiktorią Azarenką z Białorusi.

/ Fot. Christian MesianoRozstawiona z numerem piątym, Polka była zdecydowaną faworytką meczu z 38. rakietą świata. Mimo to Muguruza odważnie rozpoczęła spotkanie, wygrywając kilka piłek. Radwańskiej, po pół godzinie gry, w czwartym gemie udało się jednak przełamać rywalkę, a już po paru minutach set zakończył się wynikiem 6:1.

Drugi set nie przyniósł ze sobą historii. 20-letnia Hiszpanka opadła z sił, popełniając przy tym wiele błędów. Agnieszka bez większych problemów zaczęła je wykorzystywać. Po kilkunastu minutach druga partia zakończyła się rezultatem 6:3, a cały mecz pewnym zwycięstwem Polki.

Radwańska po raz piąty, a czwarty z rzędu, awansowała do ćwierćfinału Australian Open. Tam zmierzy się z obrończynią tytułu Wiktorią Azarenką, która bez problemu rozprawiła się z rozstawioną z numerem trzynastym Sloane Stephens ze Stanów Zjednoczonych 6:3, 6:2.