Facebook Google+ Twitter

APAJTE zaprasza na dyskusję do Klubu Księgarza oraz na WTK 2014

"Dziennikarstwo społeczne w służbie czytelnictwa" - tak brzmi tegoroczne motto na Warszawskie Targi Książki, Polskiego Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie - APAJTE, zrzeszające polskich twórców zamieszkałych za granicą.

Członkowie Apajte przed Wspólnotą Polską / Fot. Magdalena BykowskaW tym roku Warszawskie Targi Książki, będą świętować jubileuszową 5. edycję. Podobnie jak w ubiegłym roku odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie, w dniach 22-25 maja. Członkowie APAJTE po raz kolejny wezmą czynnie udział w targach. Impreza targowa jest okazją do wymiany doświadczeń i integracji różnych środowisk polonijnych. Na targi przybędą członkowie stowarzyszenia z Francji, Niemiec , Holandii, Szwajcarii, Belgii i dalekiej Syberii.

Polskie Stowarzyszenie Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy - APAJTE ma siedzibę w Paryżu i działa na mocy prawa francuskiego od 1994 roku. W tym roku będzie świętować swoje 20 - lecie. Zrzesza polskich twórców zamieszkałych za granicą i w Polsce, współpracujących z Polonią. Celem Stowarzyszenia jest integracja twórczych, polonijnych środowisk w Europie. Do chwili obecnej w pracach stowarzyszenia uczestniczyło ponad 360 osób, rozsianych po całym świecie.
Stowarzyszenie wspiera i promuje działalność swoich członków, popularyzując literaturę, tłumaczenia i polonijną prasę. APAJTE prowadzi własna działalność wydawniczą. Obecnym prezesem stowarzyszenia jest Magdalena Bykowska, od maja 2011 roku.

Już po raz piąty APAJTE bierze czynny udział w Warszawskich Targach Książki. Na stoisku 366 G, prezentowane będą książki oraz periodyki polonijne, wydawane przez zrzeszonych członków w różnych krajach Europy. Autorzy będą w dniach 22-25 maja, podpisywać swoje książki, zgodnie z harmonogramem WTK.

 / Fot. Magdalena BykowskaW ramach imprez towarzyszących WTK 2014, zaplanowana jest dyskusja w Klubie Księgarza, w piątek 23 maja o godzinie 19, Rynek Starego Miasta 22/24. Spotkanie pt. "Dziennikarstwo społeczne w służbie czytelnictwa“ z udziałem przedstawicieli Instytutu Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej, Instytutu Informacji Naukowej UW, Biblioteki Publicznej oraz członków APAJTE. W dyskusji wezmą udział: dr Barbara Budyńska, Justyna Czechowska , dr Roman Chymkowski , dr Jadwiga Dąbrowska (Francja), dr Dorota Grabowska, Jadwiga Hafner (Austria), dr Sergiusz Leonczyk (Syberia), Zofia Schroten-Czerniejewicz (Holandia), dr Iwona Pugacewicz, dr Emilia Tomecka (Austria), Muzeum Książki Artystycznej, dr Michał Zając i inni.

Spotkanie uświetni dźwiękami gitary, śpiewem i poezją - Leonid Volodko. http://www.leovolodko.eu/
APAJTE zaprasza - wszystkich Dziennikarzy Obywatelskich serwisu Wiadomości24, do Klubu Księgarza na Starym Mieście i osobistego udziału w dyskusji o dziennikarstwie społecznym.
Klub Ksiegarza, piątek 23.05.2014, Warszawa - Rynek Starego Miasta 22/24, godzina 19.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Impreza na pewno o szczytnych ideałach i interesująca: jest coraz więcej książek na rynku, pomimo internetu!

Dlatego też jest coraz trudniej połapać się... co jest dobre, a co zwyczajnie mąci w głowie ;) Pismo, póki go nie odczytamy, jest milczące i "ładne" z widoku. Po odczytaniu.... może być ciężką lawiną śniegu, która nas zasypie! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę dodać a właściwie zacytować, bo napisane jest w innym art. i z powodu ciągle otwierających się i niechcianych reklam:
"Włączające się reklamy przy przewijaniu zdjęć galerii skutecznie odstraszają i zniechęcają do gazety. Zaczynamy tęsknić za książkami, bo w nich nie można manipulować i wbrew woli czytelnika wciskać mu to, czego naprawdę nie chce a dodatkowo denerwuje. Dobrze, że Issabel Degen promuje czytelnictwo i książki."

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy okazji nasi dziennikarze zdadzą relacje z tej imprezy a wszystko z pożytkiem dla książki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam serdecznie wszystkich DO, na imprezę do Klubu Księgarza, naturalnie wstęp wolny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.