Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10022 miejsce

APAJTE zaprasza na dyskusję do Klubu Księgarza oraz na WTK 2014

"Dziennikarstwo społeczne w służbie czytelnictwa" - tak brzmi tegoroczne motto na Warszawskie Targi Książki, Polskiego Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie - APAJTE, zrzeszające polskich twórców zamieszkałych za granicą.

Członkowie Apajte przed Wspólnotą Polską / Fot. Magdalena BykowskaW tym roku Warszawskie Targi Książki, będą świętować jubileuszową 5. edycję. Podobnie jak w ubiegłym roku odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie, w dniach 22-25 maja. Członkowie APAJTE po raz kolejny wezmą czynnie udział w targach. Impreza targowa jest okazją do wymiany doświadczeń i integracji różnych środowisk polonijnych. Na targi przybędą członkowie stowarzyszenia z Francji, Niemiec , Holandii, Szwajcarii, Belgii i dalekiej Syberii.

Polskie Stowarzyszenie Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy - APAJTE ma siedzibę w Paryżu i działa na mocy prawa francuskiego od 1994 roku. W tym roku będzie świętować swoje 20 - lecie. Zrzesza polskich twórców zamieszkałych za granicą i w Polsce, współpracujących z Polonią. Celem Stowarzyszenia jest integracja twórczych, polonijnych środowisk w Europie. Do chwili obecnej w pracach stowarzyszenia uczestniczyło ponad 360 osób, rozsianych po całym świecie.
Stowarzyszenie wspiera i promuje działalność swoich członków, popularyzując literaturę, tłumaczenia i polonijną prasę. APAJTE prowadzi własna działalność wydawniczą. Obecnym prezesem stowarzyszenia jest Magdalena Bykowska, od maja 2011 roku.

Już po raz piąty APAJTE bierze czynny udział w Warszawskich Targach Książki. Na stoisku 366 G, prezentowane będą książki oraz periodyki polonijne, wydawane przez zrzeszonych członków w różnych krajach Europy. Autorzy będą w dniach 22-25 maja, podpisywać swoje książki, zgodnie z harmonogramem WTK.

 / Fot. Magdalena BykowskaW ramach imprez towarzyszących WTK 2014, zaplanowana jest dyskusja w Klubie Księgarza, w piątek 23 maja o godzinie 19, Rynek Starego Miasta 22/24. Spotkanie pt. "Dziennikarstwo społeczne w służbie czytelnictwa“ z udziałem przedstawicieli Instytutu Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej, Instytutu Informacji Naukowej UW, Biblioteki Publicznej oraz członków APAJTE. W dyskusji wezmą udział: dr Barbara Budyńska, Justyna Czechowska , dr Roman Chymkowski , dr Jadwiga Dąbrowska (Francja), dr Dorota Grabowska, Jadwiga Hafner (Austria), dr Sergiusz Leonczyk (Syberia), Zofia Schroten-Czerniejewicz (Holandia), dr Iwona Pugacewicz, dr Emilia Tomecka (Austria), Muzeum Książki Artystycznej, dr Michał Zając i inni.

Spotkanie uświetni dźwiękami gitary, śpiewem i poezją - Leonid Volodko. http://www.leovolodko.eu/
APAJTE zaprasza - wszystkich Dziennikarzy Obywatelskich serwisu Wiadomości24, do Klubu Księgarza na Starym Mieście i osobistego udziału w dyskusji o dziennikarstwie społecznym.
Klub Ksiegarza, piątek 23.05.2014, Warszawa - Rynek Starego Miasta 22/24, godzina 19.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Impreza na pewno o szczytnych ideałach i interesująca: jest coraz więcej książek na rynku, pomimo internetu!

Dlatego też jest coraz trudniej połapać się... co jest dobre, a co zwyczajnie mąci w głowie ;) Pismo, póki go nie odczytamy, jest milczące i "ładne" z widoku. Po odczytaniu.... może być ciężką lawiną śniegu, która nas zasypie! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę dodać a właściwie zacytować, bo napisane jest w innym art. i z powodu ciągle otwierających się i niechcianych reklam:
"Włączające się reklamy przy przewijaniu zdjęć galerii skutecznie odstraszają i zniechęcają do gazety. Zaczynamy tęsknić za książkami, bo w nich nie można manipulować i wbrew woli czytelnika wciskać mu to, czego naprawdę nie chce a dodatkowo denerwuje. Dobrze, że Issabel Degen promuje czytelnictwo i książki."

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy okazji nasi dziennikarze zdadzą relacje z tej imprezy a wszystko z pożytkiem dla książki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam serdecznie wszystkich DO, na imprezę do Klubu Księgarza, naturalnie wstęp wolny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.