Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6471 miejsce

APAJTE zaprasza na Warszawskie Targi Książki 2017

Już po raz kolejny polonijne stowarzyszenie, APAJTE bierze czynny udział w Warszawskich Targach Książki. Na stoisku 35/BK prezentować będzie książki oraz periodyki polonijne, wydawane przez członków stowarzyszenia w krajach Europy.

 / Fot. Logo ApajtePolskie Stowarzyszenie Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy – APAJTE, zrzesza polskich twórców zamieszkałych za granicą i w Polsce, którzy współpracują z Polonią. Celem Stowarzyszenia jest integracja środowisk polonijnych w Europie.
Od 2010 roku czynnie uczestniczy w warszawskich targach, umożliwiając członkom stowarzyszenia popularyzację ich twórczości.
"Apajte prezentuje polonijnych autorów" - to tegoroczne motto spotkań na WTK 2017. Stowarzyszenie wspiera środowiska polonijne, propaguje literaturę, tłumaczenia i periodyki polonijne oraz prowadzi własną dzialalność wydawniczą – Apajte Éditions Paris.

W ramach imprez towarzyszących targom książki, APAJTE zaprasza na spotkanie do Klubu Księgarza, w piątek 19 maja o godz.19, Rynek Starego Miasta 22/24, gdzie autorzy APAJTE zaprezentują ostatnio wydane książki.

Na targach, stoisku 35/BK - autorzy APAJTE będą podpisywać książki, zgodnie z harmonogramem WTK. http://www.targi-ksiazki.waw.pl/autorzy_chronologicznie

Cheron Sabine, Wedrowne maki, Izabella Degen: Miniatury poetyckie cz.II (nowość), Miniatury poetyckie cz.I, W rytmie ziemi – wersja niemiecka, Jolanta Horodecka-Wieczorek: Hymn zawieszony w czasie, Wiatru tchnienie o Chopinie, W świecie Fosforantów, Danuta Agnieszka Illinicz Kiełkiewicz : Jeszcze przedwieczór…, Mandala
Sergiusz Leonczyk, Polskie osadnictwo wiejskie na Syberii w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX wieku, Maciej Morawski : Dwa Brzegi t.1, t.2, Irena Sturm : Na przekór losu, O Lublinie i nie tylko przez rok cały, Emilia Tomecka : Miejsca, w których świat fizyczny zetknął się ze światem duchowym, Uwaga Psy.
Publikacje autorów Apajte piszących w języku francuskim:
Sabine Chéron : Les coquelicots de l'espérance, Les coquelicots au vent de la liberté
Diana Pignard, Respire ! Poésies et calligraphies.
Publikacje autorów Apajte piszących w języku niemieckim - Izabella Degen Mit dem Rhythmus der Erde.
W sobotę 20 maja, na stoisku 35/BK w godzinach 13-15, spotkanie poświęcone pamięci koleżanki dr Aldony Dragan Gaweckiej.

 / Fot. Isabella DegenPolskie Stowarzyszenie Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy APAJTE ma siedzibę w Paryżu i działa na mocy prawa francuskiego od 1994 roku. Do chwili obecnej w pracach Stowarzyszenia uczestniczylo ponad 360 osób w Europie i na świecie.
Obecnym prezesem stowarzyszenia od maja 2011 roku - jest Magdalena Bykowska.
APAJTE zaprasza na targi w dniach 18-21 maja, do odwiedzenia stoiska 35/BK, oraz do zapoznania się z działalnością stowarzyszenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szczególnie Zapraszam do Klubu Księgarza, może być ciekawie. Wstęp wolny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię takie imprezy. Jak zdrowie pozwoli to odwiedzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.