Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2481 miejsce

APAJTE zaprasza na Warszawskie Targi Książki 2017

Już po raz kolejny polonijne stowarzyszenie, APAJTE bierze czynny udział w Warszawskich Targach Książki. Na stoisku 35/BK prezentować będzie książki oraz periodyki polonijne, wydawane przez członków stowarzyszenia w krajach Europy.

 / Fot. Logo ApajtePolskie Stowarzyszenie Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy – APAJTE, zrzesza polskich twórców zamieszkałych za granicą i w Polsce, którzy współpracują z Polonią. Celem Stowarzyszenia jest integracja środowisk polonijnych w Europie.
Od 2010 roku czynnie uczestniczy w warszawskich targach, umożliwiając członkom stowarzyszenia popularyzację ich twórczości.
"Apajte prezentuje polonijnych autorów" - to tegoroczne motto spotkań na WTK 2017. Stowarzyszenie wspiera środowiska polonijne, propaguje literaturę, tłumaczenia i periodyki polonijne oraz prowadzi własną dzialalność wydawniczą – Apajte Éditions Paris.

W ramach imprez towarzyszących targom książki, APAJTE zaprasza na spotkanie do Klubu Księgarza, w piątek 19 maja o godz.19, Rynek Starego Miasta 22/24, gdzie autorzy APAJTE zaprezentują ostatnio wydane książki.

Na targach, stoisku 35/BK - autorzy APAJTE będą podpisywać książki, zgodnie z harmonogramem WTK. http://www.targi-ksiazki.waw.pl/autorzy_chronologicznie

Cheron Sabine, Wedrowne maki, Izabella Degen: Miniatury poetyckie cz.II (nowość), Miniatury poetyckie cz.I, W rytmie ziemi – wersja niemiecka, Jolanta Horodecka-Wieczorek: Hymn zawieszony w czasie, Wiatru tchnienie o Chopinie, W świecie Fosforantów, Danuta Agnieszka Illinicz Kiełkiewicz : Jeszcze przedwieczór…, Mandala
Sergiusz Leonczyk, Polskie osadnictwo wiejskie na Syberii w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX wieku, Maciej Morawski : Dwa Brzegi t.1, t.2, Irena Sturm : Na przekór losu, O Lublinie i nie tylko przez rok cały, Emilia Tomecka : Miejsca, w których świat fizyczny zetknął się ze światem duchowym, Uwaga Psy.
Publikacje autorów Apajte piszących w języku francuskim:
Sabine Chéron : Les coquelicots de l'espérance, Les coquelicots au vent de la liberté
Diana Pignard, Respire ! Poésies et calligraphies.
Publikacje autorów Apajte piszących w języku niemieckim - Izabella Degen Mit dem Rhythmus der Erde.
W sobotę 20 maja, na stoisku 35/BK w godzinach 13-15, spotkanie poświęcone pamięci koleżanki dr Aldony Dragan Gaweckiej.

 / Fot. Isabella DegenPolskie Stowarzyszenie Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy APAJTE ma siedzibę w Paryżu i działa na mocy prawa francuskiego od 1994 roku. Do chwili obecnej w pracach Stowarzyszenia uczestniczylo ponad 360 osób w Europie i na świecie.
Obecnym prezesem stowarzyszenia od maja 2011 roku - jest Magdalena Bykowska.
APAJTE zaprasza na targi w dniach 18-21 maja, do odwiedzenia stoiska 35/BK, oraz do zapoznania się z działalnością stowarzyszenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szczególnie Zapraszam do Klubu Księgarza, może być ciekawie. Wstęp wolny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię takie imprezy. Jak zdrowie pozwoli to odwiedzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.