Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7719 miejsce

Apel do dziennikarzy

Dotąd nie zabierałam głosu w sprawie tej ogromnej, przytłaczającej tragedii smoleńskiej, przeżywałam te dni w skupieniu i smutku.

My Polacy zdaliśmy w tych dniach egzamin z patriotyzmu. Społeczeństwo, tak spontanicznie oddając hołd prezydentowi niezbyt dotąd lubianemu, mającemu ostatnio małe poparcie i w sumie niewiele zasług na koncie, tak w gruncie rzeczy dokonało rzeczy wielkiej. Oto przywrócono godność tego urzędu.

Zwykli ludzie dali też lekcję pokory politykom. Można mieć nadzieję, że ludzka twarz, jaką pokazali rządzący, nie pokryje się maską nienawiści po zakończeniu żałoby. Nadzieja ta gaśnie, kiedy widzimy, jak dziennikarze już zaczynają jątrzyć twierdząc, że Komorowski się nie sprawdził bo za mało cierpiał, a Jarosław Kaczyński wystartuje w wyborach prezydenckich a Wawel jest początkiem jego kampanii.

Nigdy nie popierałam polityki braci Kaczyńskich i uważam, że nie zrobili niczego dobrego dla wizerunku naszego kraju, itd. ale... dziś patrzę na Jarosława Kaczyńskiego jak na człowieka, który stracił brata, bratową, wielu swoich przyjaciół, a do tego ma matkę w ciężkim stanie w szpitalu. Nie wymagajmy od tego zgnębionego człowieka dziś, na drugi dzień po pogrzebie, jakichś wypowiedzi, deklaracji. Poza tym jeszcze nie wszyscy wrócili z tego tragicznego lotu. Wiem, kalendarz wyborczy jest nieubłagany, ale na wszystko przyjdzie czas.

Dziś słysząc wypowiedzi różnych czołowych polityków, jestem zbudowana ich postawą, nie dają się sprowokować ani Rymanowskiemu, ani Lisowi, ani Monice Olejnik, którzy próbują zadawać im pytania, które mogą sprowokować powrót do "polskiego piekiełka". Trzymam kciuki za Beatę Kempę, która chce zmienić swój wizerunek, za Grzegorza Napieralskiego, który ma poważny problem w swojej partii i za wielu innych, nie lubianych przeze mnie dotąd.

Dla nich wszystkich świat po 10 kwietnia jest już inny. Dajmy szansę powrotu naszej polityki do normalności, do debaty na ważne dla nas wszystkich sprawy, również do sporów, bo są one nieuniknione w demokracji, ale bez nienawiści do przeciwników. To w bardzo dużej mierze zależy od nas dziennikarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

"Panta rhei"-'Wszystko płynie", Heraklit z Efezu. Ciekawe odbicie daje ten artykuł w stosunku do dnia dzisiejszego. Aż chłód mnie przeleciał. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu, Joanna ma intelekt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joanna Pachla...młoda, ale kumata ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest dużo niejasności na ten temat, więc nie będę tego komentował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

10 kwietnia to nasz polski 11 września. Na ile medialny i politycznie układny na ile w głębi? Zobaczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

cuglach :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę pobożne życzenie.
Szybko wróci stare.

Komorowski się nie sprawdził bo za mało cierpiał - kategorycznie się z tym nie zgadzam.

Komorowski według mnie wygrywa z kolei próbę prezydencka waśnie tym że nie próbuje grac na emocjach. Było widać podczas tego tygodnia ze jest zdystansowany od wszelkiego rodzaju prób wykorzystywania tej tragicznej sytuacji do swoich potrzeb.
Zrobił wszystko co było potrzebne w tej chwili bez zbędnego patosu.szlochania i grania na emocjach. jest merytoryczny,rzeczowy i sprawny w załatwianiu wszystkiego co teraz jest niezbędne.
Jeśli nie da się sprowokować Pis-owym harcownikom to wygra tą batalie w cugach.
Nie widzę szczerze mówiąc dla niego kontrkandydatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie gorzej, bo Lech cechował się większą ogładą towarzyską i dyplomacją od brata Jarosława.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie, jak było. Zmieni się tylko skład.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.