Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22856 miejsce

Apel do organizatorów konkursów tematycznych

Wygląda na to, że organizatorzy konkursów tematycznych ciągle trwają w XX wieku, jakby nie istniał internet i poczta mailowa.

Większość z nas fotografuje, pisze od czasu do czasu eseje, poezję (wiersze) do szuflady, aż wreszcie ogarnia nas przemożna chęć, sprawdzenia się i przesłania naszych materiałów, na konkurs tematyczny. Ponieważ jesteśmy debiutantami i nie bardzo liczymy na sukces, chcielibyśmy aby nasze zgłoszenie nie niosło za sobą niepotrzebnych kosztów i było w jak największym stopniu anonimowe. Internet byłby więc najlepszy.

Szukamy więc w internecie informacji o ogłoszonych konkursach, a ponieważ nie znamy wagi konkursu, przyjmujemy, że najpoważniejsze to te o najwyższych nagrodach. Zaczynamy czytać wymogi (regulaminy) organizatorów i tu spotyka nas wielkie rozczarowanie. Ogromna większość organizatorów konkursów (na esej, poezję, czy zdjęcie), trwa uparcie w XX wieku, wymagając od nas przesłania pocztą materiałów (kilka egzemplarzy) na piśmie, czy na papierze fotograficznym o dużych wymiarach.

"Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie zestawu pięciu utworów poetyckich o dowolnej tematyce, w pięciu egzemplarzach maszynopisu lub czytelnego rękopisu” i „Na konkurs, jeden uczestnik może zgłosić max. 5 fotografii. Zdjęcia w postaci odbitki fotograficznej o rozmiarach od 20x30cm do 30x40cm w trzech kompletach, należy wysłać na adres organizatora".

Takie warunki uczestnictwa powodują, że nasze utwory pozostają dalej w szufladach, zdjęcia i fotografie w plikach, a naszą „przemożną” chęć sprawdzenia się, odkładamy do czasu, aż organizatorzy konkursów „dorosną” do XXI wieku. Aby nie trwało to zbyt dług, apeluję do organizatorów konkursów - spójrzcie w kalendarz, poczytajcie o możliwościach internetu, zadbajcie o naszą anonimowość.

My, ze swojej strony przyrzekamy: że jeżeli znajdziemy się wśród laureatów konkursu, to na pewno się ujawnimy.

Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Józef Bielik
  • Józef Bielik
  • 15.09.2012 21:45

"Zadbajcie o naszą anonimowość", to chyba nie pod rządami Ustawy o ochronie danych osobowych. Dzisiaj wszyscy żądają wszystkich naszych danych, tak jakby ustawy nie było.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 14.09.2012 19:00

Widocznie organizatorzy konkursów ciągle tkwią w XX wieku

Komentarz został ukrytyrozwiń
XXI wiek
  • XXI wiek
  • 03.04.2012 12:19

Trzeba chyba wybierać tylko konkursy, w których materiały można przesłać pocztą emaliową ignorując konkursy w których wymagają od nas przesyłanie materiałów tradycyjną pocztą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ktoś podpowie, na jakim portalu najlepiej umieszczać poezję z szuflady (konkursy tematyczne, ocena użytkowników, ewentualne nagrody).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakże istotny temat?! Nie będę komentował, bo wszystko powiedziane sensownie jak na talerzu. Mogę jedynie dodać, że oceny powinny być brane systemem komputerowego głosowania na zasadzie jednego głosowania przez osobę. A to dlatego, że zebrane szanowne jury ma zawsze swoje partykularne interesy. I to jaki nie byłby konkurs. Udowodnione, szczególnie w polskich warunkach. A podstawą powinny być demokratyczne zasady a nie lepsze to na zasadzie: "Koszula bliższa ciału." Tak samo z wybieraniem miss piękności, najpierw zaliczka, potem ocena.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nareszcie, ktoś poruszył ten temat tabu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.