Facebook Google+ Twitter

Apel Giertycha: konstytucyjnie chronić dzieci od poczęcia

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-08-28 09:47

O wprowadzenie do konstytucji zapisu chroniącego życie człowieka od momentu poczęcia zaapelował w Częstochowie Roman Giertych. Głosowanie w sprawie stosownej poprawki Ligi Polskich Rodzin odbędzie się na początku przyszłego tygodnia.

fot. Dziennik Zachodni/konferencja w Częstochowie Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w częstochowskiej siedzibie LPR Giertych porównał aborcje do holokaustu. - To jedna z największych współczesnych zbrodni, którą można porównać do holokaustu, najpotworniejszej zbrodni XX wieku - stwierdził Roman Giertych.

Wicepremier podkreślił, że wprowadzenie proponowanego przez LPR zapisu spowoduje, że kolejne regulacje prawne dotyczące aborcji będą musiały się odnosić do projektu konstytucji, czyli zawsze będą musiały mieć większość dwóch trzecich głosów. Częstochowscy działacze LPR oraz Młodzież Wszechpolska zbierała w sobotę wśród mieszkańców miasta i pielgrzymów podpisy popierające poprawkę do konstytucji.

LPR dąży do całkowitego zakazu przeprowadzenia zabiegów usuwania ciąży, nawet w przypadku zagrożenia życia matki czy w przypadku ciąży będącej efektem gwałtu. Podobnie restrykcyjne prawo obowiązuje w Unii Europejskiej jedynie w Irlandii. Większość krajów zezwala na aborcję konieczną dla ratowania życia matki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gierdych zmienić to moze zone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Giertych i LPR ma własne zdanie w sprawie ochrony życia i... nie zgadza się z nim. Z jednej strony domagają się zmian w konstytucji chroniących zycie od poczęcia aż do śmierci. Z drugiej zaś domaga się przywrócenia kary śmierci. Paranoja? Czy tylko głupota?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.