Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6791 miejsce

Apel Młodych - dowód na religijność młodzieży? [foto]

Apel Młodych organizowany w Radomiu to wydarzenie, które od 2001r. odbywa się na miejskim deptaku i jest okazją do spotkania się młodych ludzi z całego regionu a także duchownych opiekujących się grupami młodzieży.

 / Fot. W. KrupaNowoczesność, współczesność, XXI wiek – jakkolwiek byśmy nie określili czasów, w których żyjemy, w świadomości wielu osób będą one utożsamiane z gwałtownym zanikiem religijności a nawet duchowości, która nie jest w jakiś szczególny sposób związana z wiarą. W pogoni za modą, za byciem „na topie”, w naśladowaniu rzeczy, których nierzadko nie chcemy nawet naśladować, zapominamy często, że kwestia owej duchowości jest równie ważna, wytyczając w wielu przypadkach naszą drogę życiową.

I choć można pokusić się o stwierdzenie, że religijność w narodzie zamiera przede wszystkim wśród ludzi młodych, to są wydarzenia, które pokazują, że jest zupełnie inaczej. Radomski Apel Młodych, który 20 września odbył się na deptaku na Żeromskiego – centralnym punkcie radomskich wydarzeń i eventów organizowanych w mieście – jest doskonałym dowodem na to, że młodzi ludzie potrafią i przede wszystkim chcą pokazać swoją religijność; nie boją się i nie wstydzą własnej duchowości i dodatkowo świetnie się przy tym bawią. Taki apel to nie tylko możliwość publicznego pokazania swojej wiary, ale też skosztowania świetnej rozrywki – koncerty i występy artystyczne utalentowanej młodzieży to jeden z głównych punktów całego wydarzenia. Tym razem gościem specjalnym Apelu był O. Adam Szustak OP, znany dominikanin, który dzięki swoim kazaniom i rekolekcjom przekazywanym w prosty i nowoczesny sposób, bez problemu trafia do młodzieży.

W tym roku na Żeromskiego zebrało się około 6 tysięcy młodych ludzi z Radomia i okolic (czasem nawet oddalonych o 50 kilometrów!), bijąc rekord z roku poprzedniego. Rosnące zainteresowanie Apelem Młodych wynika nie tylko z lepszej kampanii reklamowej, ale i ze wzrostowej tendencji wśród osób, które angażują się w działania stowarzyszeń, instytucji czy grup o charakterze religijnym. Coraz więcej młodych uczestników zgłasza się do radomskich grup pielgrzymkowych, czy udziela się w parafialnych zespołach Caritas, scholi, zgromadzeniu ministrantów. Popularne stają się również ruchu oazowe, w których spotkać można świadomą i dorastającą młodzież w różnym wieku i pochodzącą z różnych warstw społecznych. Wiele zależy od samych młodych ludzi, ale też od osób, które kierują takimi grupami i są ich duchowymi opiekunami. Wbrew pozorom nie zawsze musi być to ksiądz, zakonnica czy katechetka. Niekiedy przewodnikami są inni młodzi, wybierani ze względu na swoje doświadczenie czy zaangażowanie.

Apel Młodych organizowany w Radomiu to wydarzenie, które rok rocznie (od 2001r.) odbywa się na miejskim deptaku i jest okazją do spotkania się młodych ludzi z całego regionu a także duchownych opiekujących się grupami młodzieży w swoich parafiach.

Zdjęcia z wydarzenia: https://plus.google.com/photos/117551694816179361297/albums/6062274353117916257

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.