Facebook Google+ Twitter

Apel o odpolitycznienie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-08 07:44

Wybrania odpolitycznionej i kompetentnej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji domagają się sygnatariusze listu otwartego, który publikuje "Gazeta Wyborcza". Podpisali się pod nim ludzie kultury, nauki, mediów, sztuki i sportu.

Zdaniem autorów listu, tylko wybranie nowej KRRiT pozwoli zmienić władze mediów publicznych szybko i z poszanowaniem dobrych obyczajów. Dokonywanie tego za pomocą ustawy jest - ich zdaniem - złą praktyką.
"Ustawa nie może służyć kwestiom personalnym i doraźnym, choćby najsłuszniejszym interesom. Poza tym jej uchwalenie może okazać się czasochłonne" - czytamy w liście.

Jego twórcy apelują do parlamentarzystów o odrzucenie sprawozdania Krajowej Rady. "Domagamy się niezwłocznie wybrania nowego składu Rady realizującego obietnice wszystkich partii o odpolitycznieniu mediów. Publiczne media są wspólnym dobrem wszystkich obywateli" - piszą twórcy listu. Podpisali się pod nim między innymi Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Krystyna Janda, Michał Komar, Krystian Lupa i Janina Ochojska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.