Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11178 miejsce

Apel o pomoc! Młoda dziewczyna potrzebuje pomocy!

Młoda, 17 letnia Marta cierpi na ostrą białaczkę szpikową, potrzebna jest natychmiastowa pomoc, rodzina, przyjaciele, znajomi, a także zupełnie przypadkowi ludzie zwrócili uwagę na jej los. Ty również możesz jej pomóc!

Marta ma 17 lat, jest uczennicą Liceum. Od marca jest leczona na ostrą białaczkę szpikową. Niestety jej komórki nowotworowe mają specyficzną mutację, przez którą są mniej podatne na leczenie. Każda chemioterapia wiązała się z wieloma przykrymi i niebezpiecznymi skutkami ubocznymi.

Niestety 4 miesiące temu okazało się, że rak powrócił. Zaczęto szukać innych wyjść, ale kolejne zawodziły. Dla Marty został znaleziony dawca, ale nie można się podjąć przeszczepu dopóki choroba nie zostanie opanowana. Obecnie jest po 4 wznowie, komórki zaatakowały płuca, wątrobę i śledzionę. Stan dziewczyny jest bardzo ciężki, leży pod tlenem. W tej chwili lekarze widzą tylko jedno wyjście - wyjazd do kliniki do Niemiec, problem tkwi w tym, że nie jest on refundowany. Rodzice muszą więc zebrać kwotę ponad kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Do akcji aktywnie włączyło się prawie 1,5 tys. osób na samym facebook'u. Przyjaciele, znajomi i przypadkowi ludzie włączają się do akcji, aby uratować życie dziewczyny. Lecz także wy, internauci, zwykli ludzie możecie wesprzeć Martę i przekazać kilka-kilkadziesiąt złotych, wystarczy chcieć, a wasz mały gest może sprawić, że na twarzy Marty i jej rodziny pojawi się uśmiech, uśmiech dzięki któremu powraca nadzieja na wyzdrowienie. Pamiętajcie, liczy się każda złotówka!
Dołączcie również do wydarzenia, na facebook'u zaangażujcie swoich znajomych i udostępniajcie wydarzenie! Razem pomóżmy Marcie wrócić do zdrowia i cieszyć się życiem!
Wydarzenie na Facebook'u Pomoc dla Marty

Tutaj znajdziecie dane fundacji, która pomaga Marcie:
Fundacja Przeciwko Leukemii
ul. Morcinka 5, paw. 19
01-496 Warszawa
nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182 z dopiskiem
"Pomoc dla Marty Pruskiej"


Fundacja nie pobiera, żadnej prowizji od zgromadzonych datków - co oznacza, że pełna kwota, zebrana przez fundacje przekazywana jest na leczenie Marty!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.