Facebook Google+ Twitter

Apel o prawdę o Żołnierzach Wyklętych

Owacją na stojąco przyjęto wystąpienie Witalisa Skorupki, w którym zaapelował o prawdę o Żołnierzach Wyklętych i zdemaskował poczynania władz III RP w tej sprawie. Czy to tylko wołanie na puszczy?

 / Fot. Rzut ekranuW przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w warszawskiej Bazylice św. Krzyża, Witalis Skorupka wygłosił przemówienie. Ten weteran, odznaczony medalem "Zło Dobrem Zwyciężaj", prezes organizacji zrzeszającej skazanych wyrokiem śmierci, zaapelował o prawdę o Żołnierzach Wyklętych.

Witalis Skorupka spędził w komunistycznych więzieniach osiem lat. Siedział we Wronkach, w Potulicach i Bydgoszczy. Czy dzisiaj jego głos trafi do adresatów? Czy ktokolwiek tym się przejmie? Posłuchaj apelu:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Pamiętam wielkie dyskusje weteranów, ich skargi, że należą do tej samej organizacji co ich oprawcy. Wielokrotnie AKowcy wnioskowali, by zweryfikować UBowców i odebrać im prawa kombatanckie. Radykalni zwolennicy takiego pomysłu, uważali nawet, że służba w UB powinna anulować wszelkie inne podstawy do kombatanctwa. Nie poparłem ich stanowiska, ale uważałem, że UBowska przeszłość nie powinna być przesłanką do uprawnień kombatanckich. Ale jeżeli jakiś UBowiec w inny sposób walczył o Polskę to niech uprawnienia posiada. Przecież wielu AKowców zatajali swoją podziemna działalność i dostawali uprawnienia kombatanckie za np. wrzesień'39.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, nie rozpatrywałem różnić między nami, ja widzę obie strony medalu, a dostrzegam nawet to, co jest między nimi. Natomiast głośno reaguję, gdy ktoś zaprzecza istnieniu którejś ze stron. Nie będę nikogo przekonywał do czegoś co sam dostrzega...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku, odnoszę wrażenie, że różnimy się "tylko" tym, że ja dostrzegam obie strony medalu, a Pan wyłącznie tę z napisem: Gloria victis! Nie neguję okropnej prawdy dziejowej, zbrodni Stalina i jego ludzi, ale też bezcelowości i możliwości uniknięcia walki "w warunkach beznadziejnych". Uprzejmie pozdrawiam i kończę komentarze na dzisiaj (w głowie mi szumi od nadmiaru czytania i pisania).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam dla odmiany Panu Panie Andrzeju wywiad z Wyklętym: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Baczyńskiego UB szukało jeszcze 5 lat po jego śmierci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

George Orwell w lewicowej Tribune pisał: Polacy zostali oskarżeni o to, że usiłowali zachować niepodległość własnego państwa, jednocześnie przeciwstwiając się narzuconemu ich krajowi marionetkowemu rządowi, jak również o to, że pozostali wierni rządowi w Londynie, który był w tym czasie uznawany przez cały świat, wyjąwszy ZSRR

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, zaczyna Pan pisać rozsądnie. Przed Warszawą było Wilno, i wielkie polowanie na AKowców, którzy z Armią Czerwoną, ramię w ramię chcieli iść na Berlin. Zdradzili nas tzw sojusznicy, jedni bo mordowali, drudzy, bo wieści o tym ukrywali przed światem. Jest akcja - jest reakcja. Więc kto zaczął? Kto dał pretekst? Komu na tym zależało aby Polacy nawzajem mordowali się?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest wątek wypowiedzi tego starego człowieka, który mnie nie zaskoczył, nie oburzył i z którym się zgadzam, wiedząc zarazem, że nikt "na górze" go nie podchwyci. Kto imiennie wydawał wyroki albo mordował bez sądu akowców, narodowców i innych "wrogów ludu"? W całym tym rwetesie i biciu w bębny wokół tzw. wyklętych znika kwestia tego, z jakich środowisk rekrutowali się ludzie, którzy (wspomina o tym mówca) już w pierwszych dniach po zajęciu Pragi zajęli się najbrudniejszą robotą jeszcze zanim druga strona w odpowiedzi zaczęła strzelać? Publiczna odpowiedź na to pytanie byłaby niewygodna, bardzo niewygodna i nie tylko dla naszych "wielkich" w kraju.

Tymczasem zaś każdy medal ma dwie strony. Bez postawy nacechowanej dążeniem do fizycznej rozprawy z "byłymi ludźmi" przedłużenia wojny o dwa-trzy lata mogłoby nie być. Niestety, Stalin, Beria i Berman znaleźli sobie określoną grupę nadgorliwych pomagierów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy poznamy całą prawdę? Na pewno nie. Jeżeli ktoś tak myśli, to jest w głębokim błędzie albo nierozsądny, by nie powiedzieć głupi... Ale warto do niej dążyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"... a w dużym procencie naszego narodu to jest Targowica! Targowica, która sprzeda za judaszowskie srebrniki naszą wolność i naszą ziemię". Cóż dodać, to prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.