Facebook Google+ Twitter

Apel o sprawiedliwość, czyli Festiwal Wolnych Ludzi

Przez 24 godziny, od 8 do 9 grudnia każdy z nas, może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Festiwal Wolnych Ludzi – stworzony i propagowany przez Amnesty International już niebawem rozpocznie się niemal na całym świecie, w tym także w 20 miastach Polski.

Jak co roku, wszyscy możemy pisać i apelować do najważniejszych polityków państw, w obronie prześladowanych za poglądy ludzi. Wyniki z poprzednich lat pokazały, że pisanie tych listów przynosi rzeczywiście rezultaty. W praktyce co trzecią ze skazanych osób udaje się uchronić.

Tysiące listów z całego świata pomogły uratować m.in. Aminę Lawal – Nigeryjkę skazaną za cudzołóstwo na ukamienowanie oraz Tenzina Deleka – tybetańskiego mnicha skazanego w niesprawiedliwym procesie na karę śmierci.

Ważną kwestią jest również to, iż nasz kraj zapoczątkował całe przedsięwzięcie. To my wpadliśmy na pomysł pisania o życie. Pisania, które jak widać, niesamowicie pozytywnie procentuje.

Na Śląsku cała impreza odbywać się będzie w klubie Cogitatur w Katowicach. Od godziny 12 w sobotę (8.12.2007) do 12 w niedzielę (9.12.2007) będziesz mógł zawalczyć o wyzwolenie niewinnych.

Więcej info na www.independent.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Miało być, ale niestety nie przeszło:) Dzięki;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za ciekawą i ważną informację! Poza tym tekst lekko napisany:) Fajnie się czyta:) Szkoda tylko, że nie ma zdjęcia, bo to zawsze jakieś urozmaicenie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.