Facebook Google+ Twitter

Apel o uwolnienie Julii Tymoszenko

Wśród panujących trwa nieustanna walka z wrogami. Pisarz hiszpański XVI wieku, Miguel de Cervantes, zauważył, że najgroźniejsi wrogowie, z którymi musimy walczyć, są w nas. Panujący prezydent Ukrainy podjął walkę z byłą premier. Teraz trwa walka ludzi państw demokratycznych o uwolnienie Julii Tymoszenko.

Politycy różnych krajów europejskich oraz szef Komisji Europejskiej, José M. Barroso i komisarze zapowiedzieli, że na znak protestu przeciwko więzieniu byłej premier Julii Tymoszenko "nie zamierzają w obecnych okolicznościach", jechać na Euro 2012 na Ukrainę. Bojkot Euro i Ukrainy zatacza coraz szersze kręgi. Dziś także premier Szwecji oświadczył, że przyłącza się do bojkotu.

Szef "Gazety Wyborczej" Adam Michnik patrzy na problem bojkotu Ukrainy całkiem innym okiem. Podobnie jak większość trzeźwo myślących publicystów, naukowców i ludzi społecznego zaufania, redaktor Michnik uważa, iż bardziej sensowny jest w tym przypadku, apel szerokich rzesz ludzi dobrej woli, w tym, oczywiście polityków, skierowany do prezydenta Janukowycza o uwolnienie więzionej Julii.

Zdaniem Adama Michnika: "Ukraińcy powinni usłyszeć, że Polska jest po stronie ukraińskiej wolności, a nie po stronie tych, którzy tę wolność podeptali" – czytamy w "Gazecie Wyborczej". Proponuje - podpisujmy apel o uwolnienie byłej premier Ukrainy.

Adam Michnik pisze w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej", że w jej imieniu przyłącza swój głos do powszechnych apeli o uwolnienie Julii Tymoszenko i innych ukraińskich więźniów politycznych.

Jak podkreśla, prezydent Janukowycz naraził niepodległą Ukrainę na kompromitację. Nietrudno było przewidzieć, że uwięzienie i udręczanie Julii Tymoszenko napotka drastyczną krytykę ze strony państw demokratycznego Zachodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

advocatus diaboli
 • advocatus diaboli
 • 07.05.2012 11:00

O "wyczynach" naszych polityków napisał A. Chorążewicz w swoim artykule. Też święci nie są.

Komentarz został ukrytyrozwiń
adwokat
 • adwokat
 • 06.05.2012 21:39

Antek patelmitrz to wielbiciel Kraszewskiego i znany tu rasista oraz antysemita. Wstyd za takich Polaków. Wystawiają Polsce najgorszy wizerunek,sieją nienawiść do ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 06.05.2012 20:32

takich sądów trzeba w POlsce a bronią jej pejsate ścierwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa
 • Ewa
 • 06.05.2012 11:23

@ P. Grzegorz Wink Ma Pan rację. Ten Kraszewski Mirosław,który "zawsze wie lepiej",znowu zaczyna swoje tutaj obsesyjne gadki. A to wynaradawianie Polaków w Niemczech a to prof. Bartoszewski,który wg. tego pana profesorem nie jest. Już wszyscy,oprócz Inki,która śpiewa tą samą piosenkę razem z nim, mają dość tutaj tego Kraszewskiego. Pisze ale nie na temat i fałszuje .

Komentarz został ukrytyrozwiń
krajanka
 • krajanka
 • 06.05.2012 11:00

Znowu antysemickie ataki na Michnika i prowadzoną przez niego Gazetę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
 • bolek
 • 06.05.2012 10:38

ja zas czytam wyborcza i nasz dziennik.nie zwazam czy szefredaktorami sa michnik cz sakiewicz.kazdy ma swoja prawde.do czytelnika nalezy wybrac dla siebie z tego mnostwa informacji i komentarzy taka informacje by mogl utworzyc sobie wlasne zdanie i nie dac sie zwiklac.czytelnik ktory czyta tylko wybrana gazete staje sie niedoinformowany i tym samym tendencyjnie patrzy na to co sie dokola dzieje.moge sobie utworzyc wlasne zdanie na poziom objektywizm tej czy innej gazety ale zostawie to sobie dla siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
londyńczyk
 • londyńczyk
 • 06.05.2012 10:27

Może proces i osadzenie P.Timoszenko nie będzie precedensem w skali europejskiej !! Spora grupa polskich i europejskich polityków winna znależć się tam gdzie Timoszenko !!Za to samo ! Padł blady strach na "elity" ????
Stąd te protesty "w imieniu narodów" i iluzorycznej demokracji..Fałsz ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
pinokio
 • pinokio
 • 06.05.2012 10:16

ma siedziec,bo naduzyla wladzy ,klamie tak jak wiekszosc ludzi ,ze ja pobito .sama prowokuje jej corusia lata po kanalach i lamentuje .to cwaniary ,a takich potrzebuje zachod by nie przyjac ukrainy do ue.jak ssameryka bombardowala libie i ginely setki ludzi obludny michnik ,siedzial jak mysz pod miota.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mik
 • mik
 • 06.05.2012 09:42

odkąd michnik skumał się z czerwonymi oficjalnie(że nie oficjalnie,nie wiedział nikt) przestałem czytać GW.Jeszcze po awanturze z Ketmanem,blokowaniem lustracjii dekomunizacji i dezubekizacji dołączyła sie wypowiedz pana Herberta i Kisiela utwierdzilem się,że nie można ufac w sprawach zasadniczych całemu temu srodowisku GW,Radia TOK FM,Tygodnikowi Powszechnemu,TVN24.A teraz jeszcze dolewanie oliwy do ognia podsycanego przez Ruch Palikota to wyjatkowe obrzydlistwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
 • bolek
 • 06.05.2012 07:23

prawa mniejszosci lamane sa nie tylko w niemczech.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.