Facebook Google+ Twitter

Apel PAH: Poprzyj projekt zmiany ustawy o repatriacji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-27 19:56

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” powstał społeczny komitet "Powrót do Ojczyzny", który złożył w Sejmie projekt nowej ustawy o repatriacji. Akcję wspiera Polska Akcja Humanitarna.

Kim jest repatriant? To Polak, którego przodkowie zostali przymusowo wywiezieni lub zesłani w latach 30-tych i 40-tych z terytorium ówczesnej Rzeczpospolitej w głąb Związku Radzieckiego.

Za Uralem, głównie w Kazachstanie, żyją jeszcze tysiące polskich ofiar sowieckich czystek etnicznych. My Polacy, mamy więc wobec nich szczególny obowiązek: zapewnienia im jak najszybszego powrotu do Ojczyzny. Ustawa z 2000r. umożliwiła repatriantom powrót do Polski na zaproszenie gminy. Niestety ustawa nie jest doskonała. Przede wszystkim dlatego, że nakłada zbyt duże obciążenia na samorządy zamiast na polskie państwo. Trzeba ją zmienić.

Aby nowe przepisy, ułatwiające naszym Rodakom ze Wschodu, mogły zostać uchwalone, konieczne jest wsparcie złożonego projektu przez 100 000 naszych obywateli. Z tego powodu zwracamy się do tych, którym nie jest obojętny los Polaków wypędzonych z Kresów. Wesprzyjcie nasz projekt własnym podpisem. Na powrót do Polski od wielu lat czeka blisko 2700 osób. Pomóżmy im odzyskać Ojczyznę!

Złóż swój podpis i poprzyj zmianę ustawy o repatriacji!

Podpis można złożyć na karcie podpisów, która jest w załączeniu oraz do pobrania na stronie www.repatriacja.org.pl, gdzie również znajdą Państwo projekt ustawy, dodatkowe informacje o inicjatywie oraz adresy punktów zbierania podpisów.

Podpis można złożyć w następujący sposób: wydrukować kartę, wypełnić ją i dostarczyć do jednego z punktów zbierania podpisów, złożyć swój podpis osobiście w punkcie zbierania podpisów.

Na zebranie podpisów mamy czas do 14 września 2010. Pod projektem ustawy mogą się podpisać obywatele, którzy mają prawo wybierania do Sejmu (są obywatelami Polski i ukończyły 18 lat).

Punkty zbierania podpisów Polskiej Akcji Humanitarnej:

Warszawa
Polska Akcja Humanitarna
ul. Szpitalna 5 lok. 18
00-031 Warszawa
Jolanta Daniel
Tel. (22) 828 88 82 wew. 236
e-mail: jolanta.daniel@pah.org.pl

Kraków
Polska Akcja Humanitarna
ul. Szewska 4
31-009 Kraków
Małgorzata Olasińska-Chart
Tel. (12) 42 15 771
e-mail: malgorzata.olasinska@pah.org.pl

Toruń
Polska Akcja Humanitarna
ul. Wita Stwosza 2
87-100 Toruń
Aneta Brzostek
Tel. (56) 65 21 368

e-mail: aneta.brzostek@pah.org.pl

Karta podpisów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Piotr Mrozewski
  • Piotr Mrozewski
  • 05.09.2010 19:41

Popieram to też Polacy czemu Mieli być inni od nas,a może boimy się że mogą być lepsi od nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolanta Daniel
  • Jolanta Daniel
  • 30.08.2010 16:52

Dziękuję za poparcie! Ale pomysł z wsparciem finansowym Rosji uważam za całkowicie nierealny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram! Przeczytałem projekt i uważam, że to dobra inicjatywa. Koszty wprawdzie mogą sięgnąć kilkudziesięciu milionów złotych, ale chodzi tu o ideę i tych ludzi którzy nie z własnej winy zostali deportowani i zesłani. Trzeba im pomóc wrócić do ojczyzny, a ta forma pomocy to najważniejsze co możemy dla nich zrobić u schyłku ich życia. Mam jeszcze małą propozycję polegającą na tym, by wciągnąć we współpracę w tym względzie Federację Rosyjską i wydaje mi się, że w obliczu bratania się w ostatnim czasie naszych narodów( co zresztą pokazuje strona rządowa na każdym kroku) wsparcie finansowe ze strony władz Rosji byłoby jak najbardziej wskazane i na miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.