Facebook Google+ Twitter

Apel Pamięci przy pierwszym smoleńskim obelisku w Polsce

10 kwietnia na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbędzie się uroczysty Apel Pamięci poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej. Uroczystość odbędzie się przy pierwszym obelisku w Polsce.

Obelisk poświęcony ofiarom katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu odsłonięty 7 maja 2010 roku na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. / Fot. www.lotniskoketrzyn.plOdsłonięty w 2010 roku obelisk ma wymowną symbolikę. Rozerwany samolot wykonany z surowego żeliwa, by rdzewiejąc symbolizował krwawienie. W celu podkreślenia istoty dramatycznych wydarzeń i narodowej tragedii umieszczone zostało w charakterystycznym miejscu, jakby ukrzyżowane, srebrzyste godło narodowe.

Obelisk upamiętniający ofiary katastrofy lotniczej rządowego samolotu pod Smoleńskiem z inicjatywy Aeroklubu Krainy Jezior, został uroczyście odsłonięty i poświęcony 7 maja 2010 roku na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

Uroczystości odsłonięcia i nabożeństwo ekumeniczne odbyły się z udziałem młodzieży, delegacji władz samorządowych w regionie, Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Biura Ochrony Rządu oraz duchowieństwa.

Zgromadzeni na lotnisku Wilamowo w asyście wojskowej kompanii honorowej i licznych pocztów sztandarowych w sposób szczególny oddali hołd ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Obelisk znajduje się w Plenerowej Galerii Pamięci na lotnisku, w której głównymi elementami jest obelisk ku czci Ojca Świętego Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz obelisk pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Mirosławcem.

Galeria zdjęć z uroczystego odsłonięcia obelisku znajduje się tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.