Facebook Google+ Twitter

Apel papieża na Twitterze w sprawie Syrii: Nigdy więcej wojny!

W pierwszą niedzielę września, podczas spotkania z wiernymi na tradycyjnej modlitwie Anioł Pański, papież apelował w gorących słowach o pokój w Syrii i wystąpił przeciwko użyciu siły. Wezwał na Twitterze o dialog, negocjacje i porozumienie.

 / Fot. WikipediaPapież Franciszek, przejęty dogłębnie sytuacją ludności syryjskiej i wojną w Syrii, wzywa na Twitterze do pokoju w dziewięciu językach. W niedzielę, 1 września, modlił się w Watykanie z wiernymi, o pokój w Syrii. Wygłosił też specjalne przemówienie poświęcone sytuacji syryjskiej, skierowane do stron konfliktu i władz państwa oraz do polityków światowych mocarstw i wspólnoty międzynarodowej.

Zobacz zdjęcie - apel papieża na Twitterze: Nigdy więcej wojny! - gazeta.pl.

- Nigdy więcej wojny! Nigdy więcej wojny! - to przesłanie papieża Franciszka do polityków i mocarstw napisane na jego profilu na Twitterze. Ten krótki wpis pojawił się, dzień po żarliwym papieskim apelu, o bezkrwawe i pokojowe rozwiązanie konfliktu zbrojnego w Syrii. Słowa papieża zostały opublikowane w dziewięciu językach - wszystkich, w jakich aktualnie redagowany jest profil Franciszka.

Zobacz tweet papieża (2) - (Fot. Twitter) - gazeta.pl.

W niedzielę, podczas spotkania z wiernymi na tradycyjnej modlitwie Anioł Pański, papież Franciszek apelował w gorących słowach o pokój w Syrii i wystąpił przeciwko użyciu siły. Wzywał o dialog, negocjacje i porozumienie, przy poparciu wspólnoty międzynarodowej. Stanowczo wystąpił przeciwko siłowym rozwiązaniom istniejącego konfliktu, okazując tym odniesienie do przygotowań amerykańskich i potępił użycie broni chemicznej w tym kraju.

Przed południową modlitwą Anioł Pański, Franciszek mówił w emocjonalnym przemówieniu do kilkudziesięciu tysięcy wiernych, zgromadzonych na placu Świętego Piotra: Chciałbym dzisiaj być wyrazicielem wołania o pokój, które podnosi się z każdego krańca ziemi, każdego narodu, z serca każdego, z jedynej wielkiej rodziny, jaką jest ludzkość, coraz bardziej zalękniona. - Chcemy świata pokoju, chcemy być mężczyznami i kobietami pokoju - oświadczył papież. - Nigdy więcej wojny! Podkreślił z głębokim przejęciem, że pokój jest zbyt cennym darem i dlatego "trzeba go szerzyć i chronić".

- Ze szczególną stanowczością potępiam użycie broni chemicznej – powiedział papież. - W tych dniach moje serce jest głęboko zranione tym, co dzieje się w Syrii i zaniepokojone dramatycznymi perspektywami. Te jego słowa były nawiązaniem do rozważanych planów zbrojnej interwencji, w kraju pochłoniętym od dwóch lat, wojną.

Przypomniał: Nie starcie ani konflikt, ale kultura spotkania i dialogu buduje koegzystencję między narodami i ludami, jedyną drogę pokoju. - Niech podniesie się wołanie o pokój i niech wszyscy złożą broń i dadzą się prowadzić przez pragnienie pokoju - nawoływał do wszystkich stron konfliktu i wspólnoty międzynarodowej, papież Franciszek. Prosił strony konfliktu o dialog, a wspólnotę międzynarodową, aby szerzyła inicjatywy i starania na rzecz pokojowego rozwiązania sytuacji w Syrii.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zastanawiające jest, że dopiero w wyniku możliwej zewnętrznej interwencji zbrojnej mającej na celu ustabilizowanie tragicznej sytuacji w Syrii, Kościół zaczyna dostrzegać rozmiar ludzkiej tragedii jaka się tam dzieje. Może i dostrzegał wcześniej, ale dopiero w obliczu bieżących wydarzeń po raz pierwszy namiestnik Kościoła mówi o tym głośno i publicznie, potępia i ostrzega.
Skoro droga do pokoju ma podążać drogą rozmów i negocjacji, to gdzie był Kościół przez ostatnie lata? Myślał o Syrii, o społeczeństwie tego spływającego krwią kraju? Starał się pomóc rozwiązać konflikt? A może to tylko PIAR, ot taki na czasie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.