Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8931 miejsce

Apel rodziców Przemysława Gosiewskiego do Jarosława Kaczyńskiego

Jadwiga i Jan Gosiewscy, rodzice zmarłego tragicznie 10 kwietnia 2010 roku Przemysława Gosiewskiego protestują przeciwko planom Prawa i Sprawiedliwości wystawienia w wyborach do Parlamentu Europejskiego kandydatury pierwszej żony ich syna.

Beata Gosiewska jest zdaniem swoich teściów jedyną osobą godną kontynuowania dzieła ich zmarłego syna. / Fot. Krzysztof KrzakProtest rodziców ś.p. Przemysława Gosiewskiego, wiceprezesa rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, związany jest z doniesieniami sugerującymi, iż władze Prawa i Sprawiedliwości zamierzają wystawić w tegorocznych wyborach do europarlamentu w okręgu małopolsko - świętokrzyskim jednej z dwóch pań Gosiewskich: Małgorzaty (I żony Przemysława Gosiewskiego, obecnie posłanki PiS) lub Beaty (II żony byłego lidera świętokrzyskiego PiS, senatorki wybranej z listy tej partii).
Jadwiga i Jan Gosiewscy zwrócili się we wtorek, 14 stycznia 2014 roku do redakcji lokalnego dziennika "Echo Dnia" z prośbą o opublikowanie ich stanowczego sprzeciwu wobec ewentualnej kandydatury Małgorzaty Gosiewskiej. Gazeta publikuje oświadczenie rodziców Przemysława Gosiewskiego, w którym czytamy m.in.

"Nie wyrażamy zgody na kandydowanie z regionu świętokrzyskiego ani z żadnego innego i niszczenie dobrego imienia Przemysława przez Małgorzatę Gosiewską, pierwszą żonę, która zostawiła syna z dzieckiem w najgorszym momencie. Pani Małgorzata nie ma żadnego wykształcenia, nie ma studiów i nie zna języka, więc po co pójdzie? Kompromitować Przemysława i przynosić wstyd dla PiS i Świętokrzyskiego. Nie ma naszej zgody na jakiekolwiek kandydowanie pani Małgorzaty. Ta pani Beata Gosiewska w Ostrowcu Świętokrzyskim (2011 rok). / Fot. Krzysztof Krzakpowinna zrzec się naszego nazwiska i wtedy może kandydować. Domagamy się, by zrezygnowała z nazwiska. Jest jedna Gosiewska – to Beata. Beatka bardzo kochała swojego męża. Ma przygotowanie do pełnienia funkcji w europarlamencie, bo ukończyła studia z zakresu rolnictwa i włada językiem angielskim. Będzie przynosiła chlubę regionowi świętokrzyskiemu. Chcemy, by Beatka przedłużyła misję Przemka, bo innej drogi nie ma. Zależy nam, by ziemia świętokrzyska była szanowana, a to może zrobić tylko Beatka. Mamy prośbę do władz partyjnych, do pana premiera Kaczyńskiego, by postawili na Beatkę. Prosimy, by pan premier Kaczyński jako długoletni przyjaciel naszego syna uwierzył, że nasza synowa na pewno nie przyniesie wstydu Prawu i Sprawiedliwości. Będzie sprawować mandat z miłości dla regionu i męża".

Przemysław Gosiewski był posłem ze Świętokrzyskiego. / Fot. Krzysztof KrzakRedakcji "Echa Dnia" udało się uzyskać wypowiedź Małgorzaty Gosiewskiej w sprawie wystąpienia jej byłych teściów. "Nie będę komentować tego typu oświadczeń. O mojej pracy, kompetencjach i umiejętnościach świadczy moje życie. Mieszkańcy Warszawy niejednokrotnie wybierali mnie do sprawowania różnych mandatów i tego typu oświadczenie obraża ich i ich stawia w nieprzyjemnej sytuacji, bo oni oddawali na mnie głos. Moja praca jest najlepszym świadectwem tego, kim jestem. To, co mówimy i jak działamy, świadczy o nas" - powiedziała gazecie posłanka PiS. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Adam Hofman, mimo kilkakrotnych próśb dziennikarzy świętokrzyskiej gazety nie zdobył się na komentarz tudzież na przedstawienie stanowiska partii w opisywanej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.01.2014 17:52

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/gosiewska-przerywa-milczenie-tesciowej-odpowiadac-nie-bede-afera-z-zonami-gosiewskiego_375934.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo skomplikowana sytuacja. Samo życie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

''Od 11 lat nie interesuje się synem'' :

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/od-11-lat-nie-interesuje-sie-synem_73173.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za kundlizm!

Gosiewskim tyle do kieleckiego, co piernikowi do wiatraka. Konkubina Beata weszła do senatu po ciężkich kłótniach z Kempą, którą prezes posadził na kieleckim stolcu w miejsce nieboszczyka Gosiewskiego; co zostało ostro oprotestowane przez miejscowych luminarzy pisowskich.
Jej najsłynniejsza akcja na rzecz województwa to wożenie nieboszczyka z Warszawy do Kielce, aby bp. Ryczan odprawił nad nim nabożeństwo.

Co do żądania zrzeczenia się nazwiska - czy pierwsza żona powinna zmienić nazwisko i wykreślić dziadków z życia Eryka Gosiewskiego s.Przemysława?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W wypowiedzi państwa Gosiewskich arogancja miesza się z polityczną ignorancją:

"NIE WYRAŻAMY ZGODY na kandydowanie z regionu świętokrzyskiego ani z ŻADNEGO INNEGO i niszczenie dobrego imienia Przemysława przez Małgorzatę Gosiewską [...]"
"Nie ma NASZEJ ZGODY na JAKIEKOLWIEK kandydowanie pani Małgorzaty."
"Ta pani powinna zrzec się naszego nazwiska i WTEDY MOŻE kandydować."

Ludwik XIV mawiał "państwo to ja", a tu słyszymy "państwo to my, Gosiewscy"... My będziemy decydować, kto jest godzien ubiegać się o reprezentowanie Polaków (JAKIEKOLWIEK I GDZIEKOLWIEK). I zasadniczo jesteśmy przeciw Małgorzacie, chyba że ulegnie małemu szantażykowi z zrzeknie się naszego nazwiska.

"Mamy prośbę do władz partyjnych, do pana premiera Kaczyńskiego, by postawili na Beatkę. Prosimy, by pan premier Kaczyński JAKO DŁUGOLETNI PRZYJACIEL NASZEGO SYNA uwierzył, że nasza synowa na pewno nie przyniesie wstydu Prawu i Sprawiedliwości."

A tu mamy sugestię, żeby władze PiS wyłoniły kandydatkę na eurodeputowaną, kierując się nepotyzmem... Co zdaniem teściów przemawia na korzyść Beaty Gosiewskiej?

"Beatka bardzo kochała swojego męża."
"Będzie sprawować mandat z miłości dla regionu i męża."
"Ma przygotowanie do pełnienia funkcji w europarlamencie, bo ukończyła studia z zakresu rolnictwa i włada językiem angielskim."

I jeszcze tak zwyczajnie, po ludzku zapytam: wnuk Gosiewskich z pierwszego małżeństwa też ma zmienić nazwisko? Też się babuni i dziadziowi nie podoba?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aktywność Beaty Gosiewskiej jako senatorki ze Świętokrzyskiego ograniczała się jedynie do odsłaniania kolejnych tablic pamięci Jej zmarłego męża, więc tutejsi wyborcy po prostu nie powinni tej pani wybrać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe co z tego wyjdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.