Facebook Google+ Twitter

Apel ukraińskiej pisarki: "Nie manipulujcie nami"

Oksana Zabużko, znana w Polsce ukraińska pisarka, apeluje do mediów: "Ostatnia rzecz, jakiej nam potrzeba, to manipulowanie nami w światowych mediach, nawet w najlepszej wierze".

Oksana Zabużko / Fot. By Водник at ru.wikipedia [CC-BY-SA-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0), GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) oNa łamach Gazety Wyborczej ukazał się list ukraińskiej pisarki, w którym intelektualistka prosi o czujność i rzetelność. Zabużko wręcz woła: "Drodzy zachodni przyjaciele Ukrainy (dotyczy to także dziennikarzy)! Przestańcie, proszę, gonić za sensacją i nie spieszcie się tak z rozpowszechnianiem plotek o tym, że wiec w Kijowie nabiera gwałtownego charakteru".

Pisarka sugeruje, że wydarzenia na Ukrainie są zamierzonym "cichym zamachem stanu", którego prawdopodobnym autorem jest Moskwa. "Scenariusz ten zmierza jedynie do natychmiastowego wprowadzenia stanu wyjątkowego, którego ani nie potrzebujemy, ani nie chcemy", uważa Okasadan Żabużko. Jednocześnie przestrzega, aby w pogoni za sensacją media zadbały o obiektywny przekaz. "Ostatnia rzecz, jakiej nam potrzeba, to manipulowanie nami w światowych mediach, nawet w najlepszej wierze".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ma zupełną racje , to sprawa wewnętrzna Ukrainy . A ten co mieczem wojuje to też i z niego zginie. Należy wspomnieć czas naszego stanu wojennego. ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.